Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Wkładki laktacyjne wielorazowe

Data utworzenia : 2018-11-13 15:39 | Ostatni komentarz 2018-12-11 22:09

KontrolaJakosci89

1003 Odsłony
12 Komentarze

Jaki macie stosunek do wkładek laktacyjnych wielorazowych, czy warto w nie inwestować? Czy są wygodniejsze od wkładek jednorazowych?

2018-12-11 22:09

Wkładki wielorazowe czy są wygodniejsze to już zależy...Zarówno jednorazowe jak i wielorazowe mają swoje plusy i minusy. Plusem wielorazówek jest to, że lepiej oddychają i przepuszczają powietrze. Można je prać w pralce bądź ręcznie. Jednak jednorazowe są dobre bo wyciągasz i wyrzucasz. Jeśli chcesz spróbować na pewno zaopatrz się w kilka par bo jednak muszą one mieć czas żebyś je wyprała i żeby wyschły.

2018-12-11 21:32

Rowież uważam, że nie można skreślić wkładek wielorazowego użytku. Każde na pewno mają swoje plusy i minusy. Jednak tutaj Aga wspomina o ochronie środowiska z czym się zdecydowanie zgodzę. Świat idzie w kierunku kup, użyj, wyrzuć. Niestety nawet nie zdajemy sobie sprawy ile produkujemy śmieci. Sądzę, że prędzej czy później będzie trzeba wrócić do tego typu rozwiązań i szanuję osoby, które wybierają właśnie opcje wielokrotnego użytku. Warto zauważyć też, że na pewno wykonanie z naturalnego materiału np bambus będą przyjazne zarówno dla środowiska i oczywiście dla naszej wrażliwej skóry. A pranie przy dzieciakach robimy i tak codziennie, także co za problem wrzucić do pralki i wyprać, wyschną na pewno bardzo szybko. Być może są mniej chłonne, ale na początku i tak czy owak budzimy się zalane mlekiem :-) także ja mam do wkładek wielokrotnego użytku bardzo dobry stosunek, polecam do stosowania w domu. Na wyjścia oczywiście można kupić sobie wkladki jednorazowe typu Lovi, dyskretne, cienkie, a jednocześnie chłonne.

2018-12-11 21:08

Teraz tak myślę że takie wkładki wielorazowe są idealne dla kobiet które często podróżują, w szczególności pod czas podróży samolotem warto mieć kilka par wkładek niż całe paczki w walizce gdzie miejsce w niej jest na wagę złota. Skoro można je prać ręcznie (wrazie potrzeby wyparzyć gorącą wodą), to są faktycznie idealną alternatywą.

2018-11-21 13:33

Aisa fakt nie muszę się martwić ich praniem tylko zakładam i wyrzucam od razu potem ;)

2018-11-18 16:05

Agnieszka na pewno wygodniej bo nie trzeba prać na bieżąco aby były tylko wyciąga się z pudełka A zużyte wyrzuca do kosza.

2018-11-18 15:16

W przypadku takim jak mój, że od początku nie ma wielkich wycieków to może wielorazowe zdalyby egzamin, ogólnie zakładam wkładki czasem jak gdzieś wychodzę tylko ale i tak używam jednorazowych mimo wszystko

2018-11-15 22:46

Ja jako że uzywamy pieluch wiekorazowych zamiennie z jedno, przestudiowałam temat wielowkładek, mimo że lubię zrobic cos dla świata, eko itd nie zdecydowałam się czytając opinie. Podobno przy duzym wypływie mleka nie nadązają wsiąkać i czesto i tak są przecieki. Z plusów na pewno tez jest lepsze oddychanie skory, bo nie mają dodatku folii jak jednorazowe. Sa obleczone PULem ktory nieprzepuszcza wilgoci ale powietrze tak. Przy nich nie ma raczej sytuacji że w lecie wkladka az przykleja sie do skory, co w lecie czesto sie zdarza przy jednorazowych. Piersi mniej się pocą. Mysle ze na niezbyt duzy wyplyw mleka mogą być ok, ale trzeba zainwestowac w kilka par by wymiennie prac i nadązaly wysychać. Co do wygody dziewczyny pisalyna grupach fb ze niektore sie przesuwały w staniku, najlepsze są anatomicznie wygięte a nie te płaskie, bo one przepuszczają. Ja już nie mam potrzeby uzywania na codzien, jedynie na wyjscia jeszcze przyklejam wkładki, bo fajnie ustabilizowała mi się laktacja, za to przy starszym dziecku musiałam uzywac do konca karmienia.. strasznie duzo smieci naprodukowałam jakby podliczyć, ale wtedy u mnie wielo nie zdałyby egzaminu.

2018-11-14 12:18

Ja też używam jednorazowych z lovi są chłonne i cienkie jednocześnie.