Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

KPI dlaczego zaczęłyście ? Czy jest szansa na karmienie z piersi ?

Data utworzenia : 2018-07-10 20:47 | Ostatni komentarz 2018-07-18 13:12

pp-sandra

2280 Odsłony
20 Komentarze

Witam Was kobietki karmiące :) Zaczęłam karmić moim odciągniętym mlekiem, bo synek z czasem przestawał się najadać tzn. tak mi się wydaje, że przestał się najadać, bo musiałam dostawiać go co 30 min, robił się bardzo niespokojny i raz wieczorem był moment kulminacyjny, w którym zaczął fikać nóżkami i mocno płakać. Dodam, że wcześniej dostawał już mleko z butelki parę razy, a piersi nie odrzucił, bo zawsze daje mu rano i zasypiamy razem w łóżku. Czy jest jakaś szansa, że zacznie się najadać z piersi ? Jak oduczyć zasypiania przy piersi ? Męczące jest to ciągłe odciąganie. A Wy dlaczego zdecydowałyście się na KPI ?

2018-07-18 13:12

A moja córeczka poniżej 3 kg i też musiała często jeść na początku żeby sobie nadgonic, także nie na tu reguły. To zupełnie normalne że dzieci po porodzie są cały czas przy piersi. Jeśli jest przyrost wagi, moczenie pieluszek po karmieniach, wędzidełko wporzadku, to wszystko gra i po prostu trzeba dziecko karmić ile potrzeba, :))

2018-07-18 10:34

Monika mój mlodszy syn urodził się z wagą 4,520 ;) przez pierwszy miesiąc wisiał na cycu dosłownie . Karmie 9 miesięcy i syn najada się moim mlekiem ;)) tak jak piszą dziewczyny noworodki zazwyczaj na początku jedzą bardzo często żeby naprodukowac sobie mleczko. Wierz mi nie było łatwo bo mam starszego synka który miał 1,5 roku jak się młodszy urodził .

Konto usunięte

2018-07-18 09:04

Po porodzie kontakt skóra do skory jest bardzo ważny. Nieważne, że dziecko niewiele je, ma malutki żołądek wiec potrzebuje malutko, a często. Dziecko jest blisko mamy, czuje bicie jej serca i jest spokojne

2018-07-18 08:24

mama gratki tu trzeba znaleźć taki złoty środek wiadomo że warto próbować bo w końcu jak się od razu da to dziecko będzie wymuszac bo łatwiej z butelki. Monika dziecko na początku po porodzie dużo nie je ale za to bardzo czesto. moj syn także urodził się duży 4330g i powiem Ci ze wisiał na piersi i wlansie na to trzeba pozwolić żeby ruszyła laktacja wiadomo to wygląda trochę jakby dziecko się nie najadalo ale to nie prawda bo dziecko się najada a prócz jedzenia jeszcze potrzebuje bliskości mamy dlatego często dziecko lubi cały czas na piersi być na początku.

2018-07-17 20:25

Mój synek urodził się duży 4040g i potrzebował dużo mleczka, niestety nie najadal się moim pokarmem, bo miałam go mało. Próbowałam różne sposoby ale niestety nie zwiększyło to mojego pokarmu. By niespokojny co chwila się budził. Gdy zdecydowałam się na mleko z butelki mając wątpliwości, synek uspokoil się i miał pełny brzuszek. Karmilam do 3miesiaca

Konto usunięte

2018-07-17 18:03

Aisa napisałam chwilę :) wiadomo, że bierzemy to na wyczucie, ale jeśli za każdym razem dziecko dostanie butelkę to nauczy się, że można zjeść bez wysiłku

2018-07-17 15:28

Pp- Sandra pierwszego syna karmiłam odciaganym mlekiem ponad 8 miesięcy , drugiego karmie 9 miesięcy piersią , mały dostawal raz dziennie butle przez pierwsze dwa tygodnie życia mojego odciagnietego mleka lub mm . Gdybym miała ta wiedzę co teraz nie zdecydowała bym się karmić odciaganym mlekiem . Walcz o laktacje jeśli czujesz się na siłach bo odciaganie jest bardzo męczące i dla mnie było stresujące . To że dzieci jedzą co pół godziny z piersi to normalne , twoje dziecko moze mieć skok lub ty masz spadek mleka z jakiegoś powodu ... przystawiaj jak najczęściej śpij z dzieckiem i szybko karmienie wróci do normy . Ściągaj nawet po parę minut zaraz po karmieniu piersią mleko . To bardzo pobudza laktacji . Mam to wypróbowane; ) Polecam Ci blog Hafija ;))

2018-07-13 14:27

mama gratki to nie ma znaczenia czekałabyś aż dziecko złapie pierś jeśli będzie płakać z głodu a piersi nie będzie chciało ? zakładam że każda z nas w takiej sytuacji raczej by pomyślała o tej butelce i nie trzymała dziecka aż będą mu kiszki grać marsza żeby złapalo pierś zresztą jak dziecko nawet malutkie zglodnieje za bardzo wtedy i z karmienia nici bo strasznie się denerwuje i piersi nie umie dobrze złapać albo łapie i się denerwuje i ciężko nakarmić więc po prostu nawet noworodek może odrzucić pierś i to jeszcze łatwiej niż starsze dziecko a dlaczego dlatego że ono właśnie nie wie co to poers a co butelka bazuje na tym że się naje i to szybko dlatego na początku nie powinno się podawać smoczka i powinno się karmić piersia wlaneie ale też nie powiedziane bo dzieci są różne tak jak pisałam wyżej jedno dostanie butelkę przez 2 dni a na 3 mama da poers i zje a inne nie będzie chciało już. A starsze cóż też różnie bywa ale jeśli np przez 3 miesiące karmi się piersia i nagle butelkę da to większa szansa że dziecko przyzwyczai się do poersi na tyle że będzie chciało nią bo się przytuli bo bliskość mamy bo czuje się bezpieczniej przy niej i dzięki temu też jest mniejsza szansa że odrzuci pierś bo w końcu pilo z niej i zateskni za tym mój syn z kolei odrzucił butelkę może z dwa razy się napil a później czekał zawzięcie na pierś.