Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

problem z kupami - raz zielona, raz spieniona a raz ze śluzem

Data utworzenia : 2018-04-26 21:29 | Ostatni komentarz 2018-06-28 01:57

EwelinANowaK

7694 Odsłony
194 Komentarze

Witam. Od jakiegoś czasu moje 11 tygodniowe dziecko robi niezbyt ciekawe kupy. Karmione jest wyłącznie piersią. Córka urodziła się sn, ciąża i poród bez żadnych komplikacji. Zaczęło się od kupy w kolorze jasno zielonym. Nie chodzi o utlenianie się kupy :), ona od razu miała taki kolor. Wybrałam się z tym problemem do lekarz, zalecił Dicoflor, powiedział, że to normalne i mam się wcale nie przejmować, bo córka jest zdrowa i przybiera na wadze. No i ok.... Zaczęłam podawać Dicoflor i zielone kupy zniknęły, ale tym razem jest tak, że córka zazwyczaj rano i wieczorem podczas karmienia zaczyna strasznie się wiercić, jest niespokojna, odrywa się od piersi, płacze tak, że uspokaja ją tylko smoczek, i bardzo często podczas takich incydentów robi taką kupę ze strasznymi bączkami :/ Jest ona koloru pomarańczowego, z kłaczkami śluzu (cała pieluszka jest jakby śliska), aż wylewa się z pieluszki :/ Czasami podczas przewijania zdarzyło mi się też zobaczyć spienioną kupę :/ Bardzo się tym martwię. Córka do tej pory zawsze była zdrowa, nawet kolki jej nie męczyły, a tu teraz problem z kupkami :/ Dodam, że bardzo ładnie przesypia całe noce, w dzień jest spokojna, uśmiechnięta. Niepokoją mnie te kupy i częste płacze i denerwowanie się podczas karmienia. Może to przez to, że często też odciągam mleko i podaję je z butelki? Planuję skonsultować to jeszcze raz z lekarzem. Proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam.

2018-06-28 01:57

U mnie córka zaczęła ulewac wraz z wychodzeniem ząbków. Tak to córka nie ulewala. Przebieralam córkę raz dziennie po całym dniu i to dopiero po kąpieli.

2018-06-27 21:02

Moja również ulewała po kilka razy dziennie - były dni że przebierałam ją 3-4 razy dziennie....jakoś wówczas alergii nie brałam pod uwagę i nawet przejście na mm nic nie zmieniło bo dalej ulewała..i tak do pół roku a potem jakby ręką odjął....czasem ulewanie jest też efektem kształtowania się brzuszka maluszka .....a wiec nie ma co się spieszyć z przejściem na mm tylko najpierw wyeliminować wszystkie inne przyczyny, bo jeśli masz pokarm cały czas to szkoda go po prostu. wyeliminuj białko krowie jak radzą dziewczyny i dopiero...

2018-06-25 22:29

Agata to ulewanie bylo fizjologiczne :) na pewno :) tzn fakt on cały czas tak nie ulewal różnie to było raz więcej umiał ulac raz mało że faktycznie pocieklo kącikiem ust a czasem umiał tak że ja musiałam się przebrać i synka też bo bylam i ja i on w mleku :) alergia pojawiła się później wczensiej było bez zarzutów dopiero przy rozszerzaniu diety alergia dawała znać

2018-06-25 06:48

Dziecko często chlusta też z przejedzenia i właśnie zagazowania i zbyt szybkiego jedzenia. No ale Desi już chyba prawie 5 miesięcy to przerabia, więc warto może jednak sprawdzić czy jednak przyczyna nie tkwi głębiej. Aisa pisałaś, że syn jest alergikiem po Tobie, moze jego ulewanie, też wynikało z alergii jednak i nie było czysto fizjologiczne, skoro trwało tak długo? Desi a syn cały czas przesypia 9 h bez jedzenia? Około ilu razy karmisz na dobę?

2018-06-24 20:19

Ewa dlatego właśnie napisałam, że jeśli dziecko chlusta po każdym karmieniu to normalne to nie jest.

2018-06-24 12:01

Mój na wadze przybierał idealnie a nietolerancji ma kilka. Pieluszki też normalnie moczył. To nie jest zawsze wyznacznik. Szedł idealnie po środku siatki centylowej, zawsze zgodnie ze swoim centylem. Jeśli dziecko chlusta wiele razy dziennie to nie jest to fizjologią. Co innego jak chluśnie czasem, a co innego jak chlusta tak że matka nie nadąża z przebieraniem siebie i dziecka.

2018-06-23 21:09

Ewa młody też ulewał na odległości i jeśli dziecko nie robi tak po każdym karmieniu i przybiera na wadze to nic się nie dzieje i jest to uznawane, za fizjologię. Jeśli dziecko chlusta po każdym karmieniu i słabo albo nie przybiera na wadze to już jest powód do niepokoju. Ja również zaczęłabym od wyeliminowania ze swojej diety białka mleka krowiego. Jeśli eliminujesz mleko to również musisz wyeliminować wszystko co pochodzi od krowy. Nie będę się rozpisywać bo Agata wszystko pięknie wypisała :) No i podpisuję się pod słowami Ewy dla alergika najlepsze jest mleko mamy więc lepiej pomęczyć się miesiąc (miesiąc bo alergeny potrafią się długo utrzymywać w organizmie) i sprawdzić czy to alergia na białko niż od razu dawać mm. 3 mam kciuki.

2018-06-23 21:00

to prawda wystarczy że w składzie jest serwatka Albo inne pochodne mleka. ewa niekoniecznie z tym ulewanien tak że kącikiem mój umial ulac tak że ja byłam mokra tzn w mleku i to było fizjologiczne i co pediatra to też inne zdanie trochę ale mi ogólnie mówiono że maluszek może ulewac dość mocno i to też normalne o ile ładnie przybiera i moczy pieluchy i nie ma jakiś dziwnych tych ulan tzn ze ulewa mlekiem.