Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Bolące brodawki

Data utworzenia : 2017-11-29 02:43 | Ostatni komentarz 2018-02-18 23:24

Aleksandra lovi

5518 Odsłony
124 Komentarze

Hej dziewczyny! Jestem 6 dobę po CC. Od razu po CC przystawiam moja małą do piersi, laktacja pojawiła się w 3 dobie. Od początku karmienia przeżywam koszmar z powodu bolących brodawek. Mała je a ja płaczę i wyje z bolu....mam wrażenie że ktoś mi przypala te brodawki albo że wbija mi setki igieł...jestem załamana. Ból jest nie do zniesienia...używałam nakładek ból był odrobinę mniejszy ale i tak cierpiałam. Jak idę ja karmić to aż się pocę! Napiszcie mi że warto walczyć i że to minie??? Bo jak na razie karmie ja co 2-3 godz tak jak ona chce ale za każdym razem jest to dla mnie koszmar....

2018-02-18 23:24

Madzia chciałam zmieniać i dać zdjęcie stopek ale przypomniało mi się właśnie ze Ty masz podobne i byśmy się mieszały stopami naszych Marysieniek. :) Jeśli w czasie karmienia bardzo bolą piersi to ja polecam jeszcze zanim sięgniemy po nakładkę spotkać się z CDL żeby sprawdziła technikę przystawianie do piersi i ewentualnie ja skorygowała a dopiero jak już wszystko zawiedzie wtedy sięgnęłabym po nakładkę.

2018-02-18 21:36

Na szczęście u mnie córka jadła ładnie przez kapturki. Nic nie zostało zachwiane.

2018-02-18 08:53

Kasiu nie mogę się przyzwyczaić do nowego zdjęcia :D Mama, akurat nakładki to już taka ostateczność bym powiedziała, mi się udało całe karmienie obyć bez nich . Niektóre maluchy też przyzwyczajają się do nakładek i potem jest problem z odzwyczajeniem, pomijając już kwestie o których wspomniała Kasia, czyli zaburzenie laktacji.

2018-02-16 14:28

Dokładnie nakładka musi być dobrze dobrana. Najlepiej jeśli pomoże nam doświadczona położna jeśli mamy wątpliwości. A jeśli nie to trzeba pamiętać że nakładka z każdej strony musi przylegać do sutka. No i ja nie polecam nakładek tylko przy bólu piersi bo piersi będą boleć kilka dni i się przyzwyczaja a jeśli mamy poranione brodawki to owszem nakładki mogą spowodować ból ale Tez trzeba pamiętać, że nakładki mogą zaburzyć laktację ponieważ pies nie jest odpowiednio stymulowana tym bardziej odradzam na samym początku mlecznej drogi.

2018-02-16 12:42

Nakładkę też trzeba dobrać. Źle dobrany kapturek też powoduje powstawanie ran na sutkach.

Konto usunięte

2018-02-16 11:21

Lepiej zacząć od naturalnych metody, czyli nasze mleko, przewiewna odzież, dostęp powietrza, jeśli to nie pomoże to wtedy smarowidła z apteki. Można też spróbować nakładek silikonowych, są mięciutkie, mimo to nie każdy maluszek chętnie ssie przez taką nakładkę.

2018-02-15 22:32

Ja smarowałam brodawki tylko i wyłącznie swoim mlekiem. Posmarowałam, pozostawiłam do wyschnięcia. Samo smarowanie nie wystarczy ważne jest tak jak napisała mama dodatkowy dopływ powietrza. Jeslo chodzi o specjalne maści to ja też polecam czystą 100% lanolinę np wspomniana z Ziaji. Nie ma w swoim składzie cukru co jest bardzo ważne ponieważ cukier jest sowetną pożywką dla bakterii i różnego rodzaju grzybów. No i dodatkowym plusem jest to że nie trzeba jej zmywać przed każdym karmieniem. Bephanten może być również ale trzeba pamiętać o każdorazowym życiu przed karmieniem.

Konto usunięte

2018-02-15 19:49

o mleku matki czytałam, jest tu kilka bardzo ciekawych artykułów. Ważny jest przewiew, ale tez materiał z jakiego wykonana jest nasza bielizna i koszulki. Mierzyłam ostatnio biustonosz do karmienia w znanym sklepie, materiał był jak na strój kąpielowy.