Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1475 Wątki)

Własna firma-ksiegowość?

Data utworzenia : 2016-08-05 12:55 | Ostatni komentarz 2022-09-07 07:47

marta.cis

2596 Odsłony
25 Komentarze

Czy ktoś z Was prowadzi własną działalność ?Jesli tak to powiedzcie mi jak się rzoliczacie?Kto u Was jest za to odpowiedzialny?Macie sprawdzoną księgową czy robicie sami?

2022-09-07 07:47

u mnie w rodzinie jest i biznes opłacalny, zawsze ma klientów

2019-03-14 14:15

Moim zdaniem też najlepiej jest zlecić do profesjonalnego biura księgowość. Ja korzystam z usług https://www.ifirma.pl/ bo znają się oni na rzeczy i już. Samej raczej bym tego wszystkiego nie ogarnęła, a tak to i mam mniej roboty, jak i też błędu nie popełnię. Ot, i też kto inny bierze odpowiedzialność za moje rachunki.

2019-02-28 10:27

Ja korzystam z usług biura księgowego, bo samej trudno by mi było to ogarnąć.

2019-02-24 20:51

Ja prowadzę księgowość we własnym zakresie. Mam zainstalowany na komputerze dobry program księgowy obsługujący też aplikację do wystawiania faktur. Zawsze robię też kopie zapasowe na dodatkowym dysku. Aktualnie rozważam nawet nawet zakup takiego https://www.sferis.pl/dyski-ssd-2063/goodram dysku ssd. Zawsze będzie bezpieczniej.

2019-02-22 21:16

mój mąż prowadzi dużą firmę która zgodnie z przepisami musi prowadzić pełną księgowość. Na samym początku miał zatrudniona na etacie księgową, która zajmowała się wszystkimi sprawami pracowniczymi i rachunkowymi. Niestety ze względu na przeprowadzkę do innego miasta zrezygnowała z pracy. Wtedy razem z wspólnikiem przeliczyli koszty i okazało się, że bardziej opłaca się podpisać umowę z biurem rachunkowym niż zatrudniać kolejną księgową i płacić za nią składki. W zeszłym roku mieli dość nieprzyjemną sytuację gdy pracownik biura rachunkowego zgubił jedną z faktur na dość dużą kwotę. Oczywiście natychmiast została umowa rozwiązana i stanęli przed dylematem czy kolejne biuro rachunkowe czy księgowość internetowa. Coraz więcej kilka banków w Polsce swoim klientom przedsiębiorcom oferuje usługę księgowość on-line. Wydaje mi się że jeśli chodzi o pełną księgowość to najlepszą ofertę ma INGKsięgowość (szczegóły https://www.ingksiegowosc.pl/ksiegowosc-pelna) Do dyspozycji firmy jest księgowy i specjalista z zakresu kadrowo-płacowego. Wszystkie faktury są na bieżąco księgowane jedyne co trzeba zrobić to zeskanować je i przesłać. Jak na razie to rozwiązanie spełnia swoją rolę :)

2019-02-19 12:41

Skoro temat jest o działalności gospodarczej może ktoś mi napisać punkt po punkcie jak ja założyć :)

2019-02-19 10:26

Ja mam pełną księgowość więc mam zewnętrzna firmę (z banku). Koszty księgowości są tak różne, że warto popytać w kilku punktach i ponegocjować. Jak pytałam po księgowych to u mnie koszty kończyły się na 5 tys za miesiąc a ostatecznie miałam rok za 0 a później 250 przez kilka dobrych lat, teraz mam 380. Oczywiście do tego koszt sprawozdań rocznych :)

2019-02-18 22:03

A jaki jest miesięczny koszt ksiegowej?