Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1475 Wątki)

Przeziębiona mama SOS Jak szybko dojść do siebie?

Data utworzenia : 2019-02-12 17:40 | Ostatni komentarz 2019-02-15 10:48

DorotaB-1986

614 Odsłony
14 Komentarze

Hey Dziewczyny Potrzebuje pomocy odnośnie pomysłów na specyfiki, leki,sposoby aby szybko wyjść z przeziębienia.Od wczoraj męczy mnie straszny katar raz leci wodnisty raz mam zatkany nos.Pryskam tymi psikaczami z apteki,pije ferwex,ingalowalam się olbasem, inhalacja z solą morską,smarowanie amolem czoła,ciała wickiem, okład na czoło nic narazie nie pomogło ehhh tone w chustkach higienicznych i non stop kicham.Boje się że zarazę 7 mc syna...Mąż dziś wziął dzień urlopu i się nim zajmuje ale jutro już musi wrócić do pracy.Teraz pocę się jak nie wiem co i leżę w wyrku żeby się wygrzać ale mama nie może chorować.Pomocyyyyyy

2019-02-15 10:48

DorotaB haha no tak, wszystkie mamy to silne babki! :) U facetów wystarczy gorączka 38 stopni a oni już umierają od choroby :D

2019-02-14 22:08

Agata tak o tym piszesz że grzech nie spróbować a jak jeszcze smaczne to już wogóle ;p D.Piasecka dziękuję bardzo już mi ciut lepiej w końcu mamy nie chorują aż tak jak tatusiowie

2019-02-14 18:09

Ja proponuje sobie zrobić domowy syrop z cebuli. Mi zawsze pomaga, chociaż w smaku nie powala to ma cudowne właściwości :) W przygotowaniu jest bardzo prosty: Przygotuj sobie tylko 2,3 cebule, cukier i jakiś słoik. Cebulę kroimy na plastry bądź kawałki i posypujemy cukrem. Oczywiście musimy układać warstwami-cebula-cukier i tak tak przygotowujemy całość. Odstawiamy na jakiś czas aby zebrał się płyn i mamy gotowy leczniczy syrop :) Ten przepis można modyfikować i wzbogacać, np. zastępując cukier miodem, dodając czosnek lub sok z cytryny. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia! :)

2019-02-14 06:32

Uwierz mi, że jest pyszne i ciężko zgadnąć, że jest tam właśnie żółtko, bo wcale tego nie czuć :-) https://m.smaker.pl/przepis-piwo-grzane-z-zoltkami,104758,irma.html tu jest też fajny przepis To dobrze, że córka "zaprzyjaźniła się" z inhalatorem, z doświadczenia wiem, że im starsze dziecko, tym z niestety gorzej. Moja córka szarpie wszystko co ma pod ręką i chce się bawić, maseczka na twarzy to juz w gole powoduje ogromny bunt.

2019-02-13 23:20

Agata żółtko do grzańca z piwa ??? Hehe nieźle :)No inhaluje się dziś nawet synek mi towarzyszył pierwszy raz i na początku nie chciał a później pokolysałam go i nawet mu się podobało prawie przysnął hehe pogłaskał inhalator i się z nim zapoznał(mamy delfina z lionelo nebi) dzięki za wszystkie rady jesteście niezastąpione ;)

2019-02-13 20:22

O piwko grzane na noc z żółtkiem na struny głosowe, (wlewasz piwko do garnka, dorzucasz plaster pomarańczy a w nim powbijanych kilka goździków, troszkę cynamonu, 70 ml soku malinowego, 1 dokładnie utarte z cukrem żółtko wlać powoli, gdy grzaniec będzie już ciepły i chwilę rozumieszać aż się połączy wszystko i bardziej podgrzeje, uważać żeby nie zagotować). Naprawdę stawia na nogi :-) ja niestety mogę jedynie pomarzyć, bo karmię :-) wódka z pieprzem na katar :-) o wódce z cytryna i gorąca woda pierwsze słyszę, ale może też działa :-) A inhalacja solą lub woda morska 3-4 raz dziennie.

2019-02-13 14:41

Justyna dzięki za przepisy :) na pewno się przydadzą.Slyszałam też o syropie z cebuli (cebula + duża ilość cukru).A sposób na kanapkę z czosnkiem nietuzinkowy hehe można też sprasowany czosnek dodać do mleka z miodem i masłem. Rewers hehe pomyliłam nazwy z grzańcem.Dzieki wypróbuję.Slyszałam od szwagierki że kieliszek wódki z pieprzem stawia na nogi.

2019-02-13 12:12

Dorota nieee, u nas grokiem pozywamy 50tke wódki z całą cytryna i to zalewamy do pełnego kubka gorąca woda, trzeba dobrze poslodzic. Rano człowiek o niebo lepiej się czuje. :)