Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Tablica manipulacyjna/sensoryczna

Data utworzenia : 2018-07-04 11:08 | Ostatni komentarz 2018-08-17 10:42

Karlajn.Pop

1203 Odsłony
14 Komentarze

Drogie Mamusie. Postanowiłam własnoręcznie przygotować dla mojej córki tablicę manipulacyjną/sensoryczną, która pomoże zaspokoić ciekawość na odkrywanie świata. Chciałabym, żeby posłużyła nam jak najdłużej, dlatego planuje umieścić na niej różne pomoce, zabawki itp. Mam już między innymi: - pstryczki, - światełko ledowe, - dzwonek do drzwi, na recepcję hotelu i rowerowy, - suwaki i klamry do pasków, - kalkulator, - okienko do otwierania (takie ze zdjęciem w środku), - minutnik, - bucik do nauki wiązania, - mini koraliki do przekładania po metalowych rurkach, - zasuwkę i łańcuch do drzwi; Wiem, że tego typu pomoce budzą zainteresowanie dzieciaków w różnym wieku. Czy któraś z Was korzystała z takiej tablicy i mogłaby podzielić się spostrzeżeniami? Czy używałyście w ogóle? Co się przydało, było hitem? A na co dziecko nie zwróciło kompletnie uwagi? Z góry dzięki za każde info :)

2018-08-17 10:42

W castoramie są właśnie, a najlepiej wykorzystać coś co mamy w domu, jak agn :)

2018-08-12 20:46

Mama_gratki, takie płyty czy deski w rożnych grubościach można kupić choćby w Castoramie a potem sobie po prostu przyciąć.

Konto usunięte

2018-08-12 20:22

Agn, mam mnóstwo pomysłów, ale nie chce aby wszystkie były na jednej tablicy bo będzie misz Madzi przesyt. Finalnie mąż zrobi chyba dwie, dla maluszka i starszaka. Póki co moje serce skradły rurki i kolanko (jak pod umywalka) i piłeczka. Saną mogłabym się bawić długi czas :)

2018-08-12 00:11

Mama_ u nas był to stary front że zmywarki bo mamy pod zabudowę i uszkodził nam się w jednym miejscu. Szkoda nam było wyrzucać więc stała te decha w piwnicy aż postanowiłam że zrobimy z niej tablicę ;) Karlajn. W wątku przytoczonym ja opisywałam naszą więc pewnie już widziałaś bo chyba i zdjęcie wstawiłam ;) Ogólnie u nas synek bawi się nią do dzis a ma już 2.5roku. Tablicę robiliśmy ponad rok temu, fajne jest to że dziecko wraz z wiekiem potrafi coraz bardziej precyzyjnie bawić się poszczególnymi jej elementami a i u nas było widać że zainteresowanie się zmienia w czasie. Raz wolał kręcić kółkami a później pokochał bawić się zasuwką :)

Konto usunięte

2018-08-09 20:41

Mam małą okrągłą kampkę na baterię - jak naciśniesz na nią to się świeci, ją też wykorzystamy :) Skąd bierzecie „tablice”? Widziałam, że są różne kształty: domy, kwiatki, traktory itd

2018-08-04 14:52

Świetny pomysł! Fajnie by było gdyby był pstryczek gdzie wlaczaloby się światełko na baterie.

Konto usunięte

2018-07-12 18:22

Lata temu miałam maszynę do szycia na korbkę, taka korbka do kręcenia byłaby fajna. A gdyby coś ta korba jeszcze poruszyła to byłoby znakomicie

2018-07-12 12:05

Mama Gratki - super pomysł - wykorzystam kubek albo kupię kawałek jakiejś rurki w sklepie budowlanym! Mandarynka - faktycznie wykonanie to wyzwanie - mam nadzieję, że jakoś podołam Dzięki Ewcia - jakoś jak wpisywałam w lupkę, to nic nie wyskakiwało, może dlatego, że szukałam przy użyciu telefonu, a wtedy forum działa troszke inaczej :( Zaraz biorę się za przegląd tych wątków.