Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Czerwone plamy, krostki, sucha skóra i strupki

Data utworzenia : 2018-11-28 22:10 | Ostatni komentarz 2019-01-07 12:51

AgaD44

1407 Odsłony
10 Komentarze

Dzień dobry, Pisze tutaj bo może ktoś miał podobna wysypke i coś poradzi bo alergolog i pediatra nie pomoga kremy oliwki i inne też nie ... Mała ma 8 miesięcy zanim zaczęłam wprowadzać nowe pokarmy (zaczęliśmy po 6 miesiacu) zrobiła jej się wysypka na udach ale taka niewielka i sucha skóra dla mnie wyglądalo jak jak wysypka kontaktowa byl to czas kiedy zaczęła się obracać i dużo lezala na podłodze.no ale poszliśmy do alergologa oczywiście zaraz proszę odstawić nabiał. Dostałam tez próbki kremów no i jeden z nich pomogł wszytsko super zeszło. Gdy zaczęliśmy rozszerzać dietę wyskoczyło coś nowego załączam zdjęcia. Nic nie pomaga wszytskie kremy tylko zaogniają wysypke i tez nie umiem połączyć tego z tym co mała je bo jak daje jej kilka dni to samo to raz się to robi bardzo blade i wygląda jak sucha skóra żeby po 2 godzinach zrobić się czerwone. Nie swedzi bo nie widze zeby się drapala. Kiedy byłam mała miałam podobne coś meczylam się aż do liceum ... może to dziedziczne.może ktoś miał coś podobnego I rzuci trochę światla na to coś ...

2019-01-07 12:51

Moj syn mial podobnie.. na poczatku myslalam ze to alergia pokarmowa, potem ze alergia na proszek albo plyn do prania, potem podejzenia AZS.. zmmienilam lekarza i okazalo się ze to nużeniec.. Zaczelismy terapie pod okiem nowego pediatry i dermatologa. U dziecka skonczylo sie dobrze jednak ja sie zarazilam tym paskudztwem i poszlo mi na oczy.. czerwone powieki i spojowki, blade rzęsy, łzawienie itd. stosowalamjakis czas chusteczki titiol https://retinea.pl/titiol/ i problem zniknal ale teraz badzo uwazam na kazda krostke i wysypke i u siebie i u syna

2018-12-15 22:37

Do rze że się wszystko wyjaśniło

2018-12-15 20:04

No i wszytsko jasne ... wysypka przeszła jej też na szyję i kark i byla tam najgorsza ... okazało się ze to wszytsko przez fartuszek z Ikei w którym jadła ... wyszło to przez przypadek juz po wizycie u lekarza bo przez tydzień nie dawałam jej nic jeść i po tyg jak znów dawałam to nie chciała ale miała dwa razy ubrany ten kubraczek i mimo że nic nie zjadła to wieczorem znów całą szyja i ręce w wysypce. Kubraczek wyrzucony wysypka prawie całkiem zniknęła ...

2018-12-03 12:49

To rzeczywiście wygląda na pokrzywkę - może być alergia. Najlepiej skonsultować się ze specjalistą. A do tego czasu to ubrania prac w specjalnych proszkach dla dzieci, prasować gorącym żelazkiem. Kapać dziecko w emolientach, krochmalu lub też cuda działa nadmanganian potasu (fiolet - rozpuści w wodzie - kolor wody powinien być lekko różowy). Polecam spróbować smarować skórę preparatem z pentatlonem - jest wiele kremów dla dzieci, łagodzi podrążenia i pomaga w regeneracji skory. Można nawet posmarować pianka z penthenol - 5% .Dieta oczywiście lekko strawna. Pytanie też skąd są warzywa i owoce które podaje Pani dziecku? Czy nie były pryskane? Z własnego ogródka oddalonego od dróg i zanieczyszczeń? Jeśli kupione w sklepie to proszę wybierać te bio - upraw i ekologicznych gospodarstw. Tak samo mięso i ryby. Mam nadzieje, że to nic poważnego i specjalista pomoże na najbliższej wizycie. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

2018-12-03 10:47

Hej nie daje jej słoiczków tylko normalnie warzywa i owoce po kolei dlatego mniej wecej wiem co jadła jak zaczęło się to pojawiać ale ponowne podanie nie pogarsza jej stanu. Aktualnie wysypka przeszła tez na brzuch i plecy. Byliśmy na szczepieniu pediatra zobaczyła i przepisała 2 maści robione jedna taka z dwóch składników nieszkodliwa a druga już ze sterydem powiedziała ze jak ta normalna nie pomoże to spróbować steryd kilka dni. Na razie kapalismy 3 razy w krochmalu i smaruje ta bezpieczna maścią jest ciut lepiej ale nie można powiedzieć że jest OK. Jej też się robi tak jak Ty piszesz na rękach ze ma takie czerwone obwódki. Wcześniej kapalismy od początku w oilatum teraz kupiłam emolium ale po tym emolium jakby jej się pogorszyło... jest u nas w mieście dobry alergolog ale termin dopiero mam na 20 ego ... nie wiem smaruje na razie jezcze zobaczyny ten krochmal bo maść na sterdyach miałam jej posmarować tylko zmienione miejsca ale ona już jest cała zmieniona ... na szczęście nie wygląda jakby ją to swedzialo i nie mrudzi

2018-11-30 23:08

fajne uczucie gdy ktoś poleca Twój wątek, dzięki ;)))) ale wracając do tematu.....czy już udało Ci się jakoś zapanować nad zmianami ?? może wprowadzane jedzenie jest za silne ?? zaczynasz od takich delikatnych?? pamiętaj że każde dziecko jest inne, nie sugeruj się słoiczkami......czasem dzieci wymagają tiptopowych kroków. dodatkowo do kąpieli dodawaj odrobinę sody oczyszczonej - ona zmiękczy wodę i nie będzie podrażniać dodatkowo skóry Twojego maluszka. szczerze polecam - wypróbowałąm u swoich na obydwóch. po sodzie woda staje się taka delikatna, no fajna. moja pierwsza córka kiedyś miałą tak, że najpierw robiła jej się chropowata skóra w danym miejscu, potem robiło jej się to czerwone, potem ta plama czerwona zbijałą się na obrzeżach robiąc czerwoną obwódkę....córka wyglądałą jakby ją ktoś przypalał papierosem, ja aż się bałąm chodzić z nią na szczepieia i do lekarzy by mnie nie posądzili o znęcanie się nad dzieckiem, na miękkich kolanach pamiętam jechałąm do takiej swojej starej lekarki ze strachu....dała maść robioną , początkowo pomagała, potem już nie.....na własną rękę zainwestowałąm w Emolium trójaktywne i powiem Wam ze to pomogło.....miałąm emulsję do kąpieli i balsam do ciała z tej serii, plus jeszcze taki mały kremik Trójaktywny krem, 50ml - szybciej dziaął na zmienione miejsca niż tan balsam.....ale też może zależeć od skóry dziecka - mojej pomogło, innemu dziecku może i nie.....

2018-11-28 23:15

https://lovi.pl/pl/forum/6/10322/1 dodaję jeszcze link do fajnego wątku o rodzajach leczniczych kąpieli, warto poczytać

2018-11-28 23:11

Zdjęcie nie do końca oddaje na pewno, jak ta wysypka wygląda w zecztwistosci, jednak ja mam wrażenie, ze jest to coś podobnego jak niedawno miała mój córka. Ma ogólnie skłonność do atopii i różne dziwne ze czy jej wychodzą. Teraz Pani doktor stwierdziła że zmiana wygląda na grzybiczą. Bardzo szybko pomogła maść: clotlimazolum. Tyle że nie wiem od jakiego wieku można ją stosować. Na pewno jeżeli dziecko ma skłonność do takich wysypek, to nie można go długo moczyć w wodzie. Zalecane są szybkie kąpiele, woda nie za gorącą. Unikaj mydła. Po kąpieli nie wybieraj dziecka w ręcznik a jedynie przykladaj gi do ciała aby osuszyć skórę. Ubieraj dziecko tak, aby się nie pocilo. Warto w takiej sytuacji kąpać dziecko w emolientach o dobrym składzie, i co jakiś czas je zmieniać, bo skóra się przyzwyczaja i po pewnym czasie dany kosmetyk przestaje działać... można też spróbować kąpieli w krochmalu. Osobiście radzę skonsultować się z innym lekarzem, bo na te zmiany, zwykle emolienty już raczej nie pomogą, jedynie zlagodza, będzie potrzebna jakas masc specjalistyczna, a dopiero potem leczenie zapobiegawcze...