Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Zdrowe stopy

Data utworzenia : 2018-02-02 21:54 | Ostatni komentarz 2019-02-26 17:24

S.Tomczyk

1195 Odsłony
17 Komentarze

Hej Kobiety, mam taki problem typowy bardziej lub mniej. Z innej beczki, lecz o zdrowie chodzi. Otóż jako nastolatka zniszczylam sobie stopy chinskim obuwiem, i tu najwazniejsze. Zrobiły mi sie odciski ale takie z "korzeniem"? Czy cos?Ze wyrastają w głąb stopy. Nie da się z tym sposobem domowym nic zrobić. Już jakiś czas zastanawiam się nad wizytą u podologa, ale kiedyś koleżanka opowiadała, że wycinala, a odciski jej z powrotem odrosly, że nie mogła chodzić i strasznie ją bolalo. Jednym słowem ja, jako osoba, ktora nie da sobie za bardzo nic zrobić jestem przerażona na samą myśl. Czy któraś z Was miała podobnie? Korzystała z usług podologa? Zetknela sie z czyms takim? Chetniwr też sie dowiem jakie macie sposoby na dbanie o stopy, zwlaszcza pięty, namnazajacej aie skórze i pękanie ich. Peeleng, maseczki, zluszczanie pumeksem daje słabe krótkotrwałe efekty.

2019-02-26 17:24

A na zrogowaciały naskórek zróbcie sobie przed wiosna ten zabieg calluspeeling, calutki twardy i zrogowaciały naskórek jest zdjęty. Na prawdę warto no i efekt jest na długo.

2018-12-13 17:16

Po tym co opisałaś bardziej pasuje mi to na kurzajkę niż na odcisk. Kurzajki na stopach mogą wyglądać podobnie do odcisków ale właśnie mają ten "korzeń" i lubią odrastać. Zawsze lepiej udać się do lekarza i porządnie zdiagnozować problem.

2018-12-13 17:02

Lepiej się udać do podologa.bo swoimi sposobami zluszczanie naskórka niczego nie wyleczy do końca.ciagle ten sam problem będzie powracal.idz na konsultacje do lekarza i sama zdecydujesz co dalej.

2018-11-27 22:46

Może to poprostu nagniotek, wtedy najlepiej stosować chemiczne zmiękczanie plastrami na odciski i następnie mechaniczne ich usuwanie. W tym celu miejsce zrogowacenia zaklejamy plastrem na odciski. Po kilku dniach odklejamy plaster, a odcisk zrywamy lub ścieramy pilnikiem do stóp. Nagniotek usunięty niedokładnie powraca, po za tym na pewno nie powinno się korzystać z pumeksu (chyba że nowego ) ponieważ to siedlisko bakterii, zamiast pozbyć się problemu możesz nabawić się gorszego.

2018-11-24 23:17

każda z nas ma inne stopy i mi się wydaje że na każdą co innego działa....moja teściowa uwielbia neutrogene i nic innego nie stosuje...ja z kolei uwielbiam peeling mango z Organic shop , a potem jakiś krem mocno nawilżający i mam delikatne piętki, fakt ze musze o nie dbać codziennie, jak odpuszczę sobie jakiś czas od razu wraca szorstkość....

2018-11-24 11:48

Na takie suche, pękające piety zróbcie zabieg calluspeeling mavex, z tym, że ten robi się tylko u kosmetyczki więc popytajcie czy wasza taki wykonuje :) Zabieg usuwa całą zrogowaciałą skórę, stopy są porządnie nawilżone, bardzo gładkie, na prawdę efekt jest super.

2018-02-12 06:29

Mama Gratki dobrze wiedzieć, bo od dawna się na nią zaopatruję, ale jakoś nie było okazji. Aleksandra dobrze, że problem nie wrócił. Współczuję bólu, ja mam obniżony próg bólu jeśli chodzi o stopy i w ogóle o nogi.

2018-02-06 13:03

Dziewczyny, jeszcze nie byłąm, bo szukam osoby, która zrobi mi to najdelikatniej, a najlepiej ze znieczuleniem :p ale jestem zdecydowana i pójdę najpierw skonsultować, a później dopiero zdecydować o zabiegu. Muszę najpierw wiedzieć od a do z jak to wygląda i nastawić się psychicznie.