Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Zwolnienie lekarskie w ciąży

Data utworzenia : 2013-11-10 14:52 | Ostatni komentarz 2018-12-18 23:25

mamabasia

19231 Odsłony
264 Komentarze

Czy korzystałyście ze zwolnienia lekarskiego w ciąży ? ja od początku byłam na zwolnieniu bo pracowałam fizycznie i moja ciąża była zagrożona

2018-12-18 23:25

Mamusia- ja również bardzo sie ciesze, że jestes z nami i pomagasz radą w sprawach płatniczo- ksiegowych;) Jak będę coś chciała wiedziec w tej kwestii, to wiem do kogo pisać:)

2018-12-18 22:55

Ja byłam na zwolnieniu od 3miesiaca choć wcześniej nie pracowałam bo mieliśmy przymusowy urlop dwumiesieczny. Bałam się że zamkną firmę dlatego szybko uciekam na zwolnienie. Obecnie skończyła mi się umowa i przeszłam na ZUS, pieniądze dostałam 29dni po przekazaniu dokomunetoa :) ogólnie zła jestem na to że wzięłam macierzyńskie podczas ciąży. A więc skończę urlop macierzyński nim mały będzie mi rok

2018-12-16 13:00

Martq to miałaś super mogłaś cokolwiek zaplanować ja jak pracowałam to też miałam wszystko na czas. Z tym że u mnie w formie jest zatrudnionych 5 osób więc siłą rzeczy wszystko po pierwszym miesiącu płaci ZUS . A szefowa olewala sprawę wiec tak było jak bylo

2018-12-16 11:18

Będąc w ciąży na szczęście nie musiałam się tym martwić, szczerze to pieniążki wpływały na konto zawsze jak tak wypłata czyli 1 dnia roboczego miesiąca :)

2018-12-16 10:36

Mamusia.Kubusia jak to dobrze że Ciebie mamy . Jeżeli chodzi o zwolnienie to u mnie nie ma problemu z lekarzem zawsze wszystko skrupulatnie wypełnia i nigdy nie było pomyłek bardzie bym się obawiała pomyłek ze strony szefowej bo to nie ogarnięta kobieta jest. Jutro bądź we wtorek będę dzwonić do zusu i się dowiem czy doszło zwolnienie i kiedy będę mieć pieniądze na koncie co miesiąc tak robię i wtedy wiem na czym stoję

2018-12-16 03:48

Co do wypłaty wynagrodzenia za chorobowe przez Zus (zasiłek chorobowy) to czas sie nie skróci bo ZUS liczy sobie wypłatę chorobowego 30dni od otrzymania druku Z-3 który wypelnia pracodawca. Wczesniej taki druk byl wypelniany i wysylany razem ze zwolnieniem lekarskim. Teraz druk musi zostac wyslany osobno. Co do zwolnień elektronicznie to wszystko spoko tylko mam nadzieję, ze system będzie w stanie uzwignac wszystkie informację i nie bedzie zbyt często zmieniany. Niektóre druki do ZUS potrafiły sie zmieniac co pol roku wiec mam nadzieję, ze nie bedzie tak z systemem bo to powoduję ogromne zamieszanie. Przypominam, ze pomimo iz mamy elektroniczne zwolnienia to np przy opiece nad chorym dzieckiem w dalszym ciągu rodzic musi wypelnic druk Z-15 i dostarczyć do pracodawcy. Pati ja na Twoim miejscu bym sie upewnila czy zwolnienie dobrze zostalo przetworzone. Wieksze firmy ( które zatrudniają powyzej 5 osob na umowe o prace ) mialy obowiazek zalozyc sobie profil pracodawcy w ZUS do konca lipca. Mniejsze firmy zostaly zwolnione z tego obowiazku dlatego do 1grudnia lekarz sie pytal czy zwolnienie wystawiać elektryczne czy papierowe. Przy okazji zapytaj pracodawce czy Twoje zwolnienie zostalo wystawione z kodem literką B (oznaczenie, ze chorobowe jest z powodu ciąży) jezeli na zwolnieniu lekarz zapomnial to wpisac/kliknąć to ZUS wyplaci Ci jak za normalne chorobowe, czyli 80%. Akurat trafila Wam się księgowa/kadrowa na forum : )

2018-12-16 00:47

Dziewczyny u nas to działa sprawnie w miarę jedynie lekarz bierze wypisywanie do domu na razie bo mówił że jakby miał na miejscu to by się nie wyrobił z ludźmi ale myślę że miesiąc i tak się ogarnie że w czasie wizyty wyśle spokojnie każdy lekarz.

2018-12-16 00:39

Dziewczyny, jak ze wszystkim, początki pewnie będą trudne i problematyczne, ale oby wyszło stosunkowo szybko na prostą:) plus jest taki, że jak system nawali to jest alternatywa;)