Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Kalendarz badań w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-16 21:58 | Ostatni komentarz 2019-09-10 17:29

Redakcja LOVI

8680 Odsłony
88 Komentarze

Zadbaj o zdrowie swoje i rozwijającego się w Tobie maleństwa. Pamiętaj o regularnym wykonywaniu obowiązkowych i zalecanych badań w okresie ciąży. Tu znajdziesz listę badań rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.

2019-09-10 17:29

Gorzej jeżeli badania są wpisane a itak nie da się ich odczytać. Zastanawiam się czy każdy kto bazgra zrozumie drugiego. Ja czasem jak patrzę w kartę ciąży to nic z tego nie wiem 

2019-09-07 18:25

Hołota poziom homocysteiny miałam w normie, ale był kontrolowany ze względu na nadkrzepliwość. Przyjmowałam duże dawki kwasu foliowego, zaczęłam od 15mg, potem brałam metylowany bo lepiej się wchłania.

2019-09-07 12:04

Na szczęście lekarz który prowadzi mi ciąże ciągle przypomina o informuje mnie jakie badania powinnam wykonać. 

2019-08-29 21:14

Warto się zapoznać z obowiązkowymi badaniami ale i pilnować lekarza by wszystkie wyniki wpisał w kartę ciąży. U mojej siostry, gdy trafiła nagle do szpitala miesiąc przed planowanym porodem strasznie narzekali że z karty nie wiadomo czy miała niektóre badania robione... 

2019-08-20 16:40

Dziewczyny czy jest tutaj ktoś z wysoką homocysteina w 1 trymestrze?

2017-09-26 21:58

Obowiązkowe i zalecane badania zmieniają się co jakiś czas, dlatego warto jednak sprawdzać na bieżąco czy coś się w wytycznych nie zmieniło. A i ginekolodzy różnie podchodzą do tego tematu... Niby GBS było już obowiązkowe kilka lat temu, ale ja przy pierwszej ciąży nie miałam robionego, teraz będę miała w 37 tc. Dlatego warto mieć własny wykaz badań i kontrolować lekarza.

2017-09-26 08:47

Wiem wiem Kasiu :D a ja nie pamiętam co z toxo bylo u mnie ale chuba miałam dwa razy ale głowy nie dam wiem że to na różyczke miałam raz bo już przechodziłam kiedyś :D

2017-09-25 12:19

Tak tak. HIV jest obowiązkowe. Zaraz na początku ciąży jako pierwsze badania je miałam zlecone. Niektórzy lekarzw robią jeszcze raz pod koniec ale moja w poprzedniej ciąży nie kazała a w tej zobaczymy. A HIV to właśnie nosicielstwo AIDS. Toxo jak za pierwszym razem wyjdzie ze przechodziłyśmy nie każą powtarzać. Ja kiedyś przechodziłam to nie robiłam drugi raz.