Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

suvha skora ma głowie u 3,5latka

Data utworzenia : 2017-10-04 18:38 | Ostatni komentarz 2017-10-27 21:15

Ewcia2

2440 Odsłony
13 Komentarze

Nie wiem czy dobrze dobralam tytuł..mam pytanie czy któraś z was ma dzieciatko w wieku ok 3/4 latka ktore ma sucha skore na głowie...z reguly synek ma dluzsze.lekko wloski ale widac jaka ma glowke nie ma delikatna skore tylko taka sucha az ma platki takie delikatne jakby mu ta skora schodzila, używam oliwke przed myciem włosow ale po niej wlosy sa tlusciejsze a skora glowy jaka byla taka jest. I nie wiem co robic a szamponu uzywam z nivea...co moze pomoc.? Bo chyba synka tez to swedzi bo nieraz sie drapie po glowce.

2017-10-27 21:15

Wlasnie tak zrobie, bo te w sklepie sa za slabe, kupie jakies w aptece do suchej skory bo taka ma synek.Dzieki dziewczyny.

2017-10-12 00:36

Spróbuj jeszcze jak polecają dziewczyny zaczac od zmiany szamponu noże to pomoże. Czasami wystarczą najprostsze rozwiązania.

2017-10-11 07:03

U nas była to kwestia ciemieniuchy. Córa 2 lata. Pozbyłyśmy się jej, potem mimo to skóra była taka sucha, zmieniłyśmy szampon i póki co jest ok, mam nadzieję, że tak zostanie. Proponuję właśnie od zmiany szamponu, bo po sobie wiem, że różnie z tym bywa. A co do pediatry to zmień.... co to za lekarz...

2017-10-09 17:05

Ewcia2 niestety ciemieniucha może też wystąpić u takiego 3 i 4-latka. Mój synek pierwszy raz miał ciemieniuchę jak skończył 2 r.ż. A im dziecko starsze i ma więcej włosów tym trudniej jest to szybko wychwycić.

2017-10-09 15:06

Jak na główce jest sucha skóra to czasem bywa tak że szampon jest za mocny, za mocno wysusza...a więc możesz zacząc od zmiany kosmetyku. warto skórkę natłuścić czymś by szybko wróciła do siebie - nie koniecznie musi to być oliwka...ja bynajmniej jak małe dziewczyny to normalnie całe ciałko i główkę smarowałąm kremem od ciałka...że ejst to 3latek i włoski dłuższe to możesz główkę porządnie natłuścić oliwką czy kremem godzinę przed kąpielą i potem po kąpieli już nic, a to łądnie zmyjesz podczas kąpieli i włoski będą normalne...mi tak radziął położna przy niemowlaczku - kremem grubiej głowkę godzinę przed kąpielą a potem po kapieli już nic... Może tez być że wodę masz twardą - można ją zawsze zmiękczyć dosypując odrobinę sody oczyszczonej ;) tak robiłam gdy pierwszej córce ciemieniuszka wyszła na twarzy i wtedy gdy miała bardzo wysuszoną skórę na nóżkach...na nóżki bardzo dobrze działał krem trójaktywny z Emolium.....to tak z mojego doświadczenia ;)

2017-10-08 00:59

Ewcia ja również polecam zmianę pediatry. Oliwki bym nie stosowała bo po pierwsze wysusza skórę głowy, zatyka pory i tworzy nie oddychającą warstwę. Może lepiej spróbuj jakiś szampon z emoilentem, może emoilum na ciemieniuchę, coś żeby generalnie nawilżyć skórę głowy. Po kąpieli wyczesuj skórę główki najlepiej najdelikatniejszą szczoteczką do zębów może coś pomorze. Ciemieniucha może się pojawić w każdej chwili i w każdym wieku więc jest możliwe, że pojawiła się i u Was. Warto jest też właśnie skonsultować się z dermatologiem niech on obejrzy skórę główki.

2017-10-06 00:08

Najlepiej.wlansie kupie jakis szampon czy.plym do kapieli z emolietami...moze to pomoze a jak nie to bede musiala.pujsc do pediatry albo jak pisze Ulka do dermatologa bo zeby.synek mial taka główke czy ciemieniuche na 3latka? Zresztą moj synek od urodzenia ma problem z sucha skora ale na głowie zauważyłam jakies pare miesiecy temu zawsse mial.dluzsze i rzadko mu patrzylam.na glowke ale jak sie nie raz.drapie to.zwrocilam.uwage a tu taka sucha skora az jakby schodzila lekko.

2017-10-05 10:30

Ewcia jak masz takie złe przeżycia ze swoim pediatrą to też bym Ci radziła po prostu zmienić pediatrę a nawet i przychodnię. Pediatra jest po to, żeby pomóc i uspokoić a nie doprowadzać do sytuacji, że unikasz z nim kontaktu czy wolisz konsultować się z kimś innym bo nie masz do niego zaufania. Podobnie jak Grimper uważam, że oliwka bardziej wysusza skórę, dlatego jak Twój maluszek ma przesuszoną skórę warto z niej zrezygnować. Możesz spróbować z szamponem emolientem i jakimś specyfikiem do ciemieniuchy i bardzo dużo wyczesywać. Jeżeli to nie pomoże i nic się nie poprawi to warto jednak pójść do pediatry, a może nawet do dermatologa.