Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

pieluchy

Data utworzenia : 2017-07-12 21:07 | Ostatni komentarz 2017-07-30 19:47

gosia1025

1752 Odsłony
13 Komentarze

Jakies specjalnes posoby na oduczenia dziecka 2 lata i 2 miesiace robienia w pieluchy? Siada na nocnik to krzyczy ze mu zimno w pupe. Na Trawke tez nie zrobi a jak zrobi w pieluche to nawet nie powie bedzie chodził aż mu sie pupa obetrze ;( nie mam siły juz za min latać bo to i tak bez sensu ja swoje a on swoje. Mam jakieś szanse czy są marne? Najgorsze jest to ze jak już odparzy pupe to aż do krwi. A potem wielki płacz ;-(

Konto usunięte

2017-07-30 19:47

Najważniejsze to dać czas sobie i dziecku. Mi akurat z odpieluszkowanie poszło bardzo szybko po prostu ściągnęłam córce pieluchę Założyłam majtki pokazałam filmik na Youtubie jak się przejął dzieci na nocnik i tak sprawnie nam to poszło. Oczywiście od czasu do czasu Zdarzały się jeszcze wypadki ale przecież to jest normalne przy nauce

2017-07-18 23:04

nienormatywna o jak fajnie i bezproblemowo :) bez spiny i cudowania tak po prostu, fantastycznie :)

2017-07-18 00:51

mojej pieluchy odparzyły tyłek gdy miała 1.5 roku i zdjęłam majtki żeby ją wietrzyć i po 2 dniach już nie chciała wracać do pieluch :) strasznie szybko poszło ale cieszę się -mimo, że nadal raz na tydzień jakiś wypadek się zdarzy ...

2017-07-18 00:49

MAM nie dadzą Arka na siłę. Bo całkiem się zablokuje i nie będzie chciał usiąść. Nie może kojarzyć nocnika z swego rodzaju karą. Musi nie płakać i chcieć usiąść. Mój jest już tak nauczony że jak ściągam mu pampersa od razu próbuje na niego usiąść. Ale jeśli siedzi i nagle wstaje i idzie to też mu na to pozwalam. Nie chcę siedzieć to go nie zmuszam żeby się nie zaraził do nocnika. Opinie o majtkach też chętnie poznam. :)

2017-07-17 13:13

oo MAM jak dotrą majteczki to podziel się opinią koniecznie, czy mocno się przesikują, bo nie wiem kiedy w nie inwestować wydaj mi się że u nas jeszcze zbyt wczesnie na ten krok, ale chętnie zbiorę opinie na zaś :) A to jak krzyk albo nie, to nie sadzaj, niech mu się to nie kojarzy ze złym doświadczeniem, ja własnie jak ide sama do wc i mówię choć idziemy siku na nocnik i młody powie nie i idzie w drugą stronę, to odpuszczam po prostu.

2017-07-17 12:37

Próbowałam..... Teraz czekam na majtki treningowe przyjdą na dniach i zaczynamy Właśnie trochę pijemy wody może spróbuję go posadzić za 10 minut, ale pewnie będzie krzyk

2017-07-17 00:49

MAM polecam Ci spróbować wspólnego posiedzenia na tronach. Arek małym a Ty dużym. Szymon już się tak nauczył, że jak mu mówię, żeby postękał eee to nawet wie o co chodzi i stęka. Przed kupką też zaczyna stękać i przestaje więc ja szybko organizuje akcje nocnik i kupka ląduje w nocniku. Może to zadziała u Was? Warto jednak spróbować wszystkiego.

2017-07-15 23:11

MAM z p olecanych przez moje znajome są własnie wymieniona już Kicia kocia.. i "Ale kupa, co masz w pieluszce" A próbowaliście Arka sadzać na nocnik podczas jak np Wy robicie? U nas to się tak sprawdziło, że od wczoraj młody robi nawet dwójkę w nocnik, czego wcześniej chyba się bał? Ale ja siadam i udaję, że sama robię , udaję że się napinam i stękam (wiem żenujace, ale działa;)) i takim oto sposobem bardzo naturalnie przyszło mu zrobienie samemu jak tak poobserwował kilka dni. Ostatnio też czytałam artykuł, by nie działac tutraj na siłę, zwłaszcza przed 2r.ż. dziecka bo może zadziałac to niekorzystnie na jego mieśnie, może wstrzymywać wypróżnianie złymi mieśniami, czyli np mieśniami pośladków, co nie jest dobre. Dlatego powolutku, na spokojnie jak ze wszystkim, każdy z nas kiedyś przeszedł z pieluch na nocnik czy sedes więc tak samo każde z naszych dzieci to zrobi prędzej czy później :) A te majteczki treningowe może testowaliście? Teraz lato jest to łatwiej jak coś wysuszyć garderobę więc fajnie testować różne sposoby :)