Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Odparzenia

Data utworzenia : 2013-01-15 13:56 | Ostatni komentarz 2023-10-19 11:23

konto usunięte

36245 Odsłony
489 Komentarze

Moja córka często miała odparzenia na pupce.Do tego stopnia,że kończyło się na maściach przepisanych przez lekarza.Bardzo dbałam i dbam o to miejsce,ale mimo wszystko często się nam zdarzają.Nawet teraz jak córka używa tylko pampers na noc do spania.Czy macie może jakieś spostrzeżenia na ten temat,które byłby przydatne?

2022-12-01 21:09

Tormentiol jest silną maścią, ale skuteczną w przypadku trudnych odparzeń.

Można też w nadmanganianie potasu wykąpać dziecko.

2022-11-30 03:30

zaraz wygogluje tą maść bo o niej nie słyszałam. U nas na odparzenia kiedy bepanthen nie dawał rady, nivea, a jak było źle to zielony Linomag, maść.

2022-11-29 22:12

muszę sobie zapisać nazwę tej maści, bo coś mysle, ze ta wiedza przyda mi się jeszcze wielokrotnie 

2022-11-28 22:55

Mi polecono w szpitalu używać masc pieciornikową na odparzenia I u nas sprawdza się. 

Polozna mowila, ze pomaga również kąpiel z dodatkiem mąki ziemniaczanej lub mleka mamy.

2022-11-28 21:10

Śmieszna sprawa.. pomogła nam bioderma peri ori… jest do twarzy ;) a dokładnie wokół ust, miała pomoc na krostki na buzi od zabkowania (nie sprawdziła się), ale pomogła pod pieluszka :D zaskakujące, bo juz po prostu nie miałam pomysłu.. posmarowałam raz i naprawdę sporo zeszło od razu. Ale jakby co, to nie polecam takiego kombinowania

2022-11-28 16:34

Próbuj kąpiel w krochmalu 

2022-11-26 20:44

Jeszcze możesz spróbować wykąpać w fiolecie. Jedna z mam o tym kiedyś pisała jeśli dobrze pamiętam

2022-11-26 13:55

Dziewczyny, wracam z tematem odparzeń. 
synkowi po biegunce zrobiły sie odparzenia, myje pupę pod bieżąca woda, delikatnie osuszam ręcznikiem, smaruje alantanem na piekuszkowe problemu skórne, na noc zasypka dermatol. co jeszcze mogę zrobić żeby mu pomoc? Bardzo go boli.

 

macie swoje złote środki?

od razu napisze, ze te strictw na bazie cynku (np sudocrem, zinalfat) nie działają, linomag, bepanthen, taka żółta maść na receptę z antybiotykiem nazwy nie pamietam tez nie pomaga