Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

PIELĘGNACJA MAŁEGO MĘŻCZYZNY

Data utworzenia : 2017-06-02 10:38 | Ostatni komentarz 2017-06-18 23:11

A.Wieszczycka

2884 Odsłony
27 Komentarze

Kochane Mamy chłopców!!! Będę wdzięczna za podzielenie się doświadczeniami w pielęgnacji chłopców. Spodziewam się synka już pod koniec czerwca, przejrzałam cały Internet i dalej nie mam odpowiedzi na to czy, czym i w których konkretnie miejscach pod pieluszką smarować malucha? Będę wdzięczna za każdą pomoc.

2017-06-18 23:11

Dokładnie odciągamy tylko sam czubek i nic poza tym. Justyna ja co jakiś czas pytam czy trzeba coś robić i zawsze słyszę że do 3 roku życia absolutnie nie.

2017-06-17 21:49

Mnie też mówiła, że do trzeciego roku życia nic z siuskiem się nie robi i odciaga leciutko, aby umyć ujście cewki moczowej.

2017-06-17 21:19

Ja smarowajam linomagiem ale tylko po kupię i po kąpieli a nie przy każdej zmianie pieluszki. Smarowajam od jajeczdj w dół i pupę . Jeśli pojawiały się zaczerwienienia które się nasilajw to sudocrem ale u nas to były pojedyncze sytuację. Siusiala w dół . Ja długo nie wiedziałam że ma to znaczenie i zastanawiałam się czemu znów w nocy się zasikal:-D Co do napletka to właśnie jestem świeżo po bilansie 2latka i kolejny raz pani doktor potwierdziła żeby nic na siłę nie odciągac teraz delikatnie w kąpieli sam czubek bo mamy bardzo wąski ale żeby nie panikowac bo do 3lat ma prawo tak być

2017-06-16 11:58

Jeśli chodZi o siuśka to najważniejsze, aby go na siłę nie naciągnąć, leciutko tylko do umycia. W pampersie naturalnie ułożyć do dołu i na prawdę pierwsze słyszę o odksztalceniach.

2017-06-16 10:13

No to super że można w dół :) To i ciuszki będą mniej usikane i ja spokojniejsza o dobrostan siuśkowy mojego syna ;) ;)

2017-06-16 00:38

Nie słyszałam o odkształceniach ialy na pewno takich nie ma więc spokojnie. :)

2017-06-14 11:29

No właśnie nas położna uczyła układać siuśka do góry, ale mnie nigdy to nie pasowałam i układałam w dół. Odkształceń brak ;]

2017-06-14 11:12

Coś gdzieś kiedyś czytałam/słyszałam że jak w dół to jakieś odkształcenia czy coś powstają. Nie pamiętam o co chodziło dokładnie, ale dzięki że mnie wyprowadziłyście z błędu bo bym do góry układała i mały by się pewnie pod samą szyję usikiwał :)