Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Odparzenie od plastra

Data utworzenia : 2017-05-08 12:45 | Ostatni komentarz 2017-12-20 14:45

NatkaF

14283 Odsłony
165 Komentarze

Dziewczyny, dawno mnie tu nie było bo ostatnio mam za malo godzin w dobie, ale potrzebuje waszej pomocy. Jal wiecie ma on znamie do wycięcia, ktore kazano nam zaklejac plastrem. Od okolo 2 miesiecy juz tego nie zaklejam bo dostał uczulenia na klej....tak mi sie wydaje i tak powiedziała pani pediatra. Natomiast zamiast przechodzic jest coraz gorzej. Najpierw zrobila sie skprupa i powiększala sie, a teraz mam wrazenie ze pękła bo miejsce to jest wilgotne. Pediatra kazala tylko smarować linomagiem, ale wyglada to tak okropnie, ze nje wiem czy mam to tak zostawic. Moze spotkalyscie sie z czyms takim? Ostatnio zaczelam smarowac to alantanem. To cos nie boli malego bo nawet przy dotykaniu nie marudzi. Dolaczam zdjecie.

2017-05-08 17:25

Ja też bym się udała do lekarza dermatologa, oby maluszkowi szybko zeszło trzymam kciuki angel ma rację że najlepiej rana się goi jak ma dostęp powietrza

2017-05-08 17:21

Ja tezbym poszla do lekarza ,octanisept zeby tegi nie wysuszyl to moze sie wstrzymaj,albo przemyj zwykla. Sola fizjologiczna

2017-05-08 16:59

Chyba tak jutro zrobie. Ale 1,5 tyg temu Pani pediatra na szczepeiniu zarzekala sie ze to nic strasznego, ze to uczulenie po plastrze i samo przejdzie. Ale wygladalo to troche lepiej. Macie racje z tym octeniseptem o tym nie pomyslalam.

2017-05-08 16:01

Natka najlepiej by było niczym tej rany nie smarować,nie przyklejać plastra,umożliwić dostęp powietrza,bo wtedy wszystko lepiej się goi.Może smarowanie kremami ,maściami tylko pogarsza a nie pomaga.Również zastosowałabym Octenisept. Lepiej udaj się do lekarza tym bardziej,że jest gorzej niż było.

2017-05-08 15:50

Natka rzeczywiście nie fajnie to wygląda, wątpię żeby linomag pomógł. Może lepiej z tym iść do dermatologa lub innego pediatry. A oczyszczasz to jakoś? Np octeniseptem?