Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Sposoby na kąpiel bez łez?

Data utworzenia : 2017-01-14 11:13 | Ostatni komentarz 2023-06-26 08:13

andziamikolaj

5575 Odsłony
142 Komentarze

Jak w tytule, drogie mamy. Czy macie jakieś sposoby na płacz dziecka podczas kąpieli? Mój maluszek ma obecnie 2,5 miesiąca i od samego początku nielubi się kąpać a o myciu główki to już nawet nie wspomnę. Płacze jakby go ktoś ze skóry obdzierał, zaciska piąstki, macha rączkami i nóżkami i nic nie pomaga. Próbowałam już wszystkiego: kąpiel przed jedzeniem, po jedzeniu (tylko raz nie płakał), przed snem i po przebudzeniu, ze smoczkiem, grzechotką czy ulubioną pozytywką. Nawet kupiłam gąbkę profilowaną do kąpieli a także stosowałam pieluszki tetrowe do kąpieli i nic. Oczywiście temperatura wody jest odpowiednia, zawsze używam termometru, a i w pokoju jest cieplutko. A on ciągle płacze. Obecnie kąpiemy się co drugi dzień i to bardzo szybko. Ze swoim starszym obecnie 6-letnim synkiem nie miałam problemu, jego to ciężko wyciągnąć z wanny. Już nawet śmiałam się z mężem że starszy to ryba to się pluska a młodszy skorpion lubi sucho i ciepło.

2017-01-15 20:58

Kupiłam tą gąbkę do kąpieli , ale nie wygodnie mi się kąpało małą, jak leżała na taj gąbce to nalewała jej się woda do uszu . Po dwóch kąpielach poszła w odstawkę. Kupiliśmy leżaczek z frote , okazał się super do kąpieli , przede wszystkim dużo wygodniejszy niż gąbka.

2017-01-15 20:56

Ja tez słyszałam nie pochlebne opinie o gabkach i nie kupowalam nawet. Siedlisko bakterii. U nas tylko tetrowa pielucha, owijalismy córkę i do wody. Delikatne miejsca jak paszki, pachwinki itp tez mylismy tetrowa pielucha, zeby nie podrażnic przez przypadek paznokciami.

2017-01-15 20:51

Zamarancza mi też mówiły połóżne na szkole rodzenia o tej gąbce i o tym że jest niehigieniczna dlatego ja nigdy takiej nie kupiłam ale np moja kuzynka jest jej fanka i kapała małego z gąbka. Mówiły żeby gąbka była higieniczna trzeba by było ja po każdej kąpieli wyprać....

2017-01-15 18:05

kurcze ja używam i zawsze jest sucha przed kolejnym użyciem, ale ją chyba wywalę!

2017-01-15 16:47

To dobrze ,lepiej jej nie używaj,flanelowe pieluszki z pewnością lepsze.Powodzenia,będzie dobrze.

2017-01-15 16:23

Co do gąbki, to kupiłam bo myślałam, że może przestanie płakać (tonący brzytwy się chwyta ;) ). Gąbka po kąpieli natychmiast idzie na grzejnik żeby wyschła, a używać jej nie zamierzałam długo . Dzisiaj zakupiłam pieluchy flanelowe i jutro próba kąpieli bez płaczu. :D

2017-01-15 14:46

andziamikołaj ,a ja zdecydowanie odradzam ci stosowanie do kąpieli gąbki profilowanej ze względów higienicznych .Po kilkakrotnym użyciu takiej gąbki zbiera się na niej osad z kąpieli ,złuszczony naskórek,a gdy nie wysuszy się takiej gąbki to \można wyhodować na niej grzyby.Gdy chodziłam na szkołę rodzenia to położne stanowczo odradzały ,używanie tych profilowanych gąbek ,lepiej już używać pieluszek tetrowych ,przynajmniej można je wyprać i mamy pewność że są czyste..

2017-01-15 12:45

Zamarancza to mój nie lubi jak jest za ciepło w pomieszczeniu - taki typ mi się trafił. :)