Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Krosty

Data utworzenia : 2017-01-05 07:50 | Ostatni komentarz 2017-01-19 11:57

D.Jakubowska

1037 Odsłony
6 Komentarze

Jestem ponownie mamą 2-tygodniowej Mai. Od kilku dni córeczka miała na szyjce pełno czerwonych drobniutkich krostek. Teraz zaczynają jej zanikac, ale za to wysypalo małą na całych udach. Nie wiem czy to są potowki bo bardziej przypominają czerwone plamy. Kurke też ma całą czerwoną i pupke. Zasypka nie pomaga. Krosty są również pod pączkami i w zajęciach łokci. Maje ubieram w body na krótki rękaw i cienkiego pajacyka. Mamusie pomóżcie... Co to może być??

2017-01-19 11:57

Również postawiłabym na reakcję alergiczną kontaktową bądź pokarmową. Może to proszek, płyn do płukania, a może coś co zjadłaś? Pediatra oglądając zmiany na pewno będzie mógł coś podpowiedzieć. Dla złagodzenia kąpiel w krochmalu i emolienty na pewno. Daj koniecznie znać, czy jest poprawa, czy wiadomo skąd ta reakcja.

2017-01-05 20:01

Mi się wydaje że może być to reakcja alergiczna. Najlepiej jakbyś skonsultowała ta wysypka z pediatrą bądź położną. Wtedy oni zobaczą to na żywo i będzie im łatwiej okresie co to jest my tego nie widzimy. No ale możesz teraz obsypywać te miejsca mąką ziemniaczaną powinno przejść no i nie zaszkodzi kąpiel w krochmalu. Krochmalu robisz tak że gotujemy około 3 litry wody a w szklance rozpuszczasz dwie czuła te łyżki mąki ziemniaczanej. Jeśli woda zaczyna się gotować dolewasz ta szklankę i gotujesz aż pojawia się bąbelki. Krochmalu ma mieć konsystencję kisielu. Do kapieli później ja dodaje 2 szklanki krochmalu. I kapie bez użycia emolientów.

2017-01-05 12:34

Lekarz najlepiej oceniane, co jest przyczyną. Opis pasuje do wysypki kontaktowej, spowodowanej np uczuleniem na proszek. Możesz też np ustawiać podwójne płukanie, bo skóra maluszka jest wrazliwsza. Dziwne tylko, że również na pupce (chyba że używasz wielorazowych pieluch). Doraźnie możesz złagodzić mąką ziemniaczaną lub cieniutka warstwa sudocremu ( przy kontaktowej u małej takie zalecenie dostałam w szpitalu), ale warto pokazać pediatrze lub położnej, która pewnie niedługo Cię odwiedzi.

2017-01-05 12:33

Jeżeli to są plamy to wątpię, że to potowki, może to być właśnie reakcja alergiczna. Wolałabym to skonsultować z pediatra, albo nawet zapytać położnej, może coś podpowie, bo jeśli malutka ma dwa tygodnie to pewnie położna jeszcze przychodzi na wizyty;)

2017-01-05 12:10

Niestety nie widzimy jak to wygląda więc ciężko coś powiedzieć. Moim zdaniem moze to byc jakaś reakcja alergiczna. Na Twoim miejscu poszlabym z dzieckiem do lekarza, on na pewno więcej Ci powie. Może konieczna jest jakas masc albo leki. A córce nie dokucza to? Nie widzisz różnicy w zachowaniu? Najlepiej niech obejrzy to lekarz.

2017-01-05 09:17

Mogą to być potówki, ale może też byc uczulenie. Najlepiej skonsultuj to z lekarzem, żeby nie rozsiało się bardziej.