Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Pielęgnacja twarzy noworodka

Data utworzenia : 2016-11-17 10:40 | Ostatni komentarz 2017-10-18 10:09

Martyna-1988

4309 Odsłony
78 Komentarze

Dziewczyny! Moje pytanie brzmi jak dbacie o twarz swoich maluszków. Jak i czym myjecie oraz czy smarujecie ją specjalnymi kremami. Mam 1,5 miesięczną córkę. Buźkę przemywam na początku kąpieli wodą z wanienki . Kąpie różnie - albo samą wodą, albo z dodatkiem emolientu, albo z płynem z Babydream. Od niedawna po kąpieli nakładam krem z Babydream, ponieważ buźka jest szorstka i ma jakby drobną kaszkę. Zaczęła jej się też odrobinę łuszczyć skóra na uszkach. Jak jest u Was? Stosujecie przegotowaną wodę? Smarujecie czymś, czy nie, bo różne opinie na ten temat słyszałam. Liczę na odpowiedzi.

2016-11-18 03:39

Ja również popatrzylabym pod kątem alergii. Objawy które opisujesz, pasują do zmian alergicznych. Przyjrzyj się diecie córki czy nie wprowadzilas jej nowych potraw/produktów które mogą wywołać alergie? Dzieci często też uczula rumianek, jest on zawarty w produktach babydream, spróbuj myć córkę tylko w emolientach. Myślę że zmiany skórne powinnaś skonsultować z lekarzem, który zadecyduje co dalej.

2016-11-17 11:13

Moim zdaniem fakt, że jest sucha skóra, kaszka i na uszach się łuszczy to świadczy o zmianach alergicznych. U nas tak uczulenie zaczęło się objawiać. Zwłaszcza te uszka. Może też lekarzowi pokazać.

2016-11-17 10:59

Też przemywałam zwykła przegotowaną wodą bez żadnych dodatków. Krem rzeczywiście może zatykać pory, więc na Twoim miejscu odstawiłabym go i zobaczyła jak skóra zareaguje.

2016-11-17 10:58

Myślę, że to pytanie mogłabyś zadać tutaj: http://lovi.pl/pl/forum/9/701/1 :)

2016-11-17 10:53

Na takie zmiany jak opisujesz najlepiej stosować przegotowana wodę i przemywać wacikiem a na koniec posmarować kremem z emolium. Miałam ten sam problem z twarzą synka..u nas był to trądzik niemowlęcy który zmniejszał się przy tej pielęgnacji która opisałam wyżej.

2016-11-17 10:42

Jesli ze skóra nic sie nie dzieje, to nie ma potrzeby nakladania na buzke zadnych kremow (chyba ze wychodzi sie na spacer i jest mega słonce albo mroz). Moze wlasnie od tego kremu zatkaly sie malej pory i stad powstala ta kaszka ? Małe dzieci nie potrzebują takiej pielęgnacji jak my :)