Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Pielęgnacja twarzy noworodka

Data utworzenia : 2016-11-17 10:40 | Ostatni komentarz 2017-10-18 10:09

Martyna-1988

4308 Odsłony
78 Komentarze

Dziewczyny! Moje pytanie brzmi jak dbacie o twarz swoich maluszków. Jak i czym myjecie oraz czy smarujecie ją specjalnymi kremami. Mam 1,5 miesięczną córkę. Buźkę przemywam na początku kąpieli wodą z wanienki . Kąpie różnie - albo samą wodą, albo z dodatkiem emolientu, albo z płynem z Babydream. Od niedawna po kąpieli nakładam krem z Babydream, ponieważ buźka jest szorstka i ma jakby drobną kaszkę. Zaczęła jej się też odrobinę łuszczyć skóra na uszkach. Jak jest u Was? Stosujecie przegotowaną wodę? Smarujecie czymś, czy nie, bo różne opinie na ten temat słyszałam. Liczę na odpowiedzi.

2017-10-18 10:09

Teraz nie smaruje pupy już niczym. Ale jak Syn był mały to używałam Alantan Plus zielony. Nim smarowałam pupę po każdej zmianie pieluszki. Ważne jest żeby maść do codziennej pielęgnacji nie miała w składzie cynku. Oliwka do walki z ciemieniucha sprawdza się super jednak do codziennej pielęgnacji i nawilżania malucha np po kąpieli nie jest już polecana tak jak była kiedyś. Teraz mówi się że wysusza skórę i nie pozwala jej swobodnie oddychać.

2017-10-17 06:35

Jak córka była mała to po każdej zmianie pieluszki linomag, natomiast potem jak nie było problemu z pupą to już niczego nie używałam. A oliwka to tylko na ciemieniuchę. Wcale nie jest taka dobra dla skóry niemowlaka, jak to kiedyś uważano.

2017-10-15 23:17

Kapie w emolium. Smaruje oliwką, a na buzię krem z nivea. Po każdej wymianie pieluchy stosuje krem z nivea z pudrem nivea na zmianę. Często też wietrzenie małej pupę. Szczególnie jak pojawi się odparzenie.

2017-05-31 23:59

Moja teściowa ostatnio tak niuni pupkę wietrzyła że mała zafajdała kanapę

2017-05-27 07:23

Ja tak samo Kasia - chusteczki tylko na wyjście a w domu woda. Kremów też używalam na pupcie gdy tego potrzebowala tylko a tak to wietrzylam

2017-05-26 10:54

Ewcia bo przygotowana woda i waciki najlepsze. Ja chusteczek używam na wyjściach i sporadycznie w domu. Ale nie ma nic lepszego niż woda. Chusteczki. Mają w sobie chemię a im mniej chemi na tak delikatna skórę tym lepiej. Pupę już teraz nie smaruje w ogóle. Smarowałam tylko na początku a teraz sporadycznie jak pojawią się właśnie zaczerwienienie.

2017-05-25 07:18

MAMA i stefanka dobrze radzą bo mi tak radziła też mama moja - zwykła przegotowana woda i płatki do mycia dupci maleństwa, gdyż te chusteczki wszystkie nawilżające zawierają różne substancje przez które pojawiają się wysypki, zaczerwienienia.... Dodatkowo wietrzyć dupcie by nie była zamknięta cały czas tylko w pampersie

2017-05-24 23:10

Aldirci hej Strefanka ja też tak myję pupke córci Co do smarowania pupki to robie to gdy zajdzie potrzeba czyli kiedy jest zaczerwieniona