Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

olej kokosowy

Data utworzenia : 2016-11-05 17:16 | Ostatni komentarz 2017-01-10 14:50

K.Krzok

1772 Odsłony
27 Komentarze

Moja córeczka urodziła się tydzień po terminie, przez co, odjęto jej w skali Apgar jeden punkt za skórę i kazano używać do pielęgnacji specjalnych kosmetyków, żeby wszystko szybciej wróciło do normy. Ja jednak, znając wspaniałe właściwości oleju kokosowego, postanowiłam najpierw spróbować tego specyfiku. Po prostu do codziennej kąpieli dodawałam córce łyżeczkę oleju kokosowego. Po tygodniu skóra była idealna! Od tamtej pory olej kokosowy jest u nas najważniejszym kosmetykiem, który nie tylko działa, ale jest też, co dla mnie bardzo ważne, pozbawiony chemii, której w normalnych kosmetykach pełno! U nas używamy go również: - jako krem ochronny na twarz przed spacerem, - do pupy, zamiast innych maści i kremów, - do wypieków, bo zdrowa dieta= zdrowa mama, a to z kolei= zdrowy i radosny dzidziuś, - raz na jakiś czas profilaktycznie, zamiast oliwki na skórę głowy. Polecam również dodawać do przyrządzonych w domowym zaciszu maseczek na twarz (na włosy akurat u mnie się nie sprawdza)- super nawilża! A Wy znacie jeszcze jakieś fajne zastosowanie oleju kokosowego?

2017-01-10 14:50

Olejek kokosowy można stosować bezpiecznie u niemowlaków i dzieci. Na http://cocoil.pl/olej-kokosowy-zastosowanie/ jest zebranych mnóstwo zastosowań w pielęgnacji dziecka i nie tylko.

2016-11-20 22:27

O zastosowaniu oleju kokosowego można przeczytac również tutaj http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/olej-kokosowy-zastosowanie-w-kuchni-kosmetyce-wlasciwosci-oleju-kokoso_35755.html Ja używam go w kuchni od jakiegoś czasu ale i jako balsam do ciała. Stosowałam też na zajada i szybko się z nim uporał więc szczerze polecam.

2016-11-18 18:43

Nie wiem jak w rossmanie ale w biedronce jest w dobrej cenie i czasem w Tesco jest duzy w promocji :) zawsze jest opcja zamiast margaryny smarowac czystym twarożkiem takim gładkim :)) jak ktoś lubi , bo margaryn to żadnych nie polecam :(( ja to nabial uwielbiam osobiście, mogłabym go jesc zamiast miesa :)), chociaz wiadomo że jak zdrowo to wszystko z umiarem :)

2016-11-18 18:12

Dziubus to raczej odpada, ja jem ciemny chleb mąż z córką pszenno-zytni i przeważnie jemy masło albo margarynę dobrej jakości. Pewnie twoja propozycja jest dobra ale niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Ale olej kokosowy widziałam ostatnio w Rossmannie i nie jest to aż tak wielka cena.

2016-11-18 17:00

Jolu w formie owocu , smaruje nim chleb. Na pewno wychodzi drożej niż masło niestety :(

2016-11-18 16:47

Dziubus a awokado to w całości czy też w formie oleju? Niestety awokado to nie na naszą kieszeń, mój mąż tylko pracuje ja mam rentę więc zakupy muszą być raczej racjonalne.

2016-11-18 13:23

Na maśle w ogóle nie powinno się smażyć i sama robiłam ten błąd,że kiedyś smażyłam jajecznicę na maśle a to jest bardzo niezdrowe. Zamieniłam to na masło klarowane

2016-11-18 12:24

A ja masla w ogole nie uzywam od kilkunastu lat (chyba ze do zrobienia jajecznicy) :) A na kanapki góra warzyw i nie brakuje mi niczego "mokrego" :)