Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

oliwki po kąpieli

Data utworzenia : 2016-11-03 11:46 | Ostatni komentarz 2018-05-12 19:26

I.Kowalska

4882 Odsłony
72 Komentarze

Czy po użyciu emulsji do kąpieli typu oilatum używacie jeszcze jakiejś oliwki, balsamu, czy kremu po kąpieli? W ogóle oliwki to ktoś jeszcze stosuje, jeśli tak to jakie są najlepsze? Jak to z tym jest bo nie wiem co mam kupić do kąpieli a chce mieć już wszystko skompletowane:/

2018-05-12 19:26

I.Kowalska ja przy Oliatum nie używam żadnych oliwek, on ładnie nawilża i chroni skórę dziecka. Oczywiście trzeba próbować więc polecam na początek kupić małe opakowanie i zobaczyć jak maluszkowi pasuje :) Oliwki są tłuste strasznie... I najlepsze na ciemieniuchę więc warto mieć małą w zanadrzu np. Bambino :)

2018-05-08 07:56

Oliwka to na ciemieniuchę najlepsza. Jak już dziecko ma problemy skórne to lepiej kupić coś lepszego, jakiś balsam, a jak nie ma żadnych problemów to właśnie im mniej tym lepiej, nie ma sensu nadmiernie przyzwyczajać skóry do kosmetyków.

2018-05-03 22:17

Dokładnie ;) szczególnie te oliwki które mają w składzie oleje mineralne .

2018-05-03 14:19

Standardowe Oliwki nie są dobre dla maluszka głównie ze względu że mamy je używają dlatego, że dziecko ma suchą skórę a oliwki niestety jeszcze bardziej tą skórę wysuszają, dodatkowo tworzą na niej nieoddychającą warstwę więc zamiast oliwki o wiele lepsze będą balsamy nawilżające. Ale jeśli chodzi o balsamy itp to ja je stosuje i stosowałam tylko wtedy kiedy musiałam bo skóra dziecka tego potrzebowała. Jeśli nic się nie dzieje ja też niczym nie smaruje bo uważam jak Dziubus im mniej kosmetyków tym lepiej.

2018-05-03 11:38

Jeśli chodzi o kosmetyki dla dzieci to mam zasadę im mniej tym lepiej :)) chyba że faktycznie dziecko ma problematyczna skórę :)

Konto usunięte

2018-04-20 11:27

My ciałko smarujemy kremem Ziajka, a do kąpieli mamy płyn do kąpieli Ziajka. Oliwkę kupiliśmy, ale to dlatego, że może się przydać do ciemieniuchy. Do ciała jej nie stosujemy

2018-04-20 07:48

Wszystko zależy od skóry dziecka . Oliwka u nas się sprawdzała przy pierwszym dziecku ..stosowałam po kąpieli do masażu całego ciała ale jak inne mamy piszą a to kogoś uczula a to skóra się łuszcze ...Może do wyprawki Oliwkę dołączyć ale balsam tym razem bym na 1wszym miejscu postawiła . Skóra jest bardzo delikatna nalezy o tym pamiętać

2018-04-20 07:42

marieee89 własnie ja stosowałam oliwkę codziennie. Też do masażu cialka. Ale jak na plecach jej zaczęła so,ę złuszczać skóra to poradziłam się farmaceutki i ta poleciła mi balsam do twrzy i ciała Cetaphil MD Dermoprotektor. Świetnie nawilża skórę córki, nie podrażnia jej, szybko się wchłania i teraz codziennie go stosuję. Oliwki już nigdy więcej... :)