Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Czarne wągry na twarzy maluszka

Data utworzenia : 2016-10-07 13:43 | Ostatni komentarz 2016-11-01 22:40

N.Stolarz

10911 Odsłony
17 Komentarze

Gdy mój maluszek miał pare tygodni na twarzy pokazały mu się potówki, które obecnie przekształciły się w czarne wągry, czy jest jakaś maść która by je zniwelowała? Próbowałam wyciskać, ale synek bardzo się wiercił, chociaż nie płakał. Ostatnio podczas pielęgnacji zauważyłam je również w uszach i pod noskiem. Czy jest jakiś sposób na te wągry? Czytałam kiedyś o maści z cynkiem czy to coś pomaga??

2016-11-01 22:40

Wyciskanie jest bardzo niebezpieczne mogą powstawać stany zapalne lub blizny... Nigdy nie należy wyciskac, żadnych zmian skórnych. Ja na twoim miejscu zainteresowalabym w dobry krem nawilżający, możesz też przemywac buzię wodą z emolientem. Tak jak radzi exarol zrezygnuj z oliwki, ona zapycha pory i mogą pojawić się nowe zmiany. Jeśli zmiany utrzymują się długo to zasiegnij porady lekarza, a jeśli trzeba to też dermatologa dziecięcego.

2016-11-01 21:58

Niemowlaczkom nigdy nic niewyciskamy. Pamiętaj o tym . jedyne co możesz zrobić to zadbać o odpowiednią higienę i nawilzenie. odradzam stosowanie oliwki na skórę twarzy, wystarczy dobry krem. Zmiany powinny wytrzeć się same gdy maluch zacznie spać na brzuszku.

2016-10-31 11:24

Broń Boże nie wolno dziecku nic wyciskać jeszcze bardziej można krzywdę dziecku zrobić.

2016-10-30 01:11

Ja bym się nie odwazyla wyciskac czegokolwiek u dziecka nieważne czy to na twarzy czy gdziekolwiek indziej. Można spowodować stan zapalny. Nie mówiąc już ze to może maluszka boleć. Lepiej iść do lekarza może co poradzi.

2016-10-17 07:26

hej hej

2016-10-16 09:29

Nie wyciskań bo zrobisz dziecku krzywdę. Mogą zostać mu blizny albo wdac sie stan zapalny. Mój maluch miał takie pojedyncze krostki zwane hormonalnymi i lekarz powiedział żebym smarowała alantanem maścią .. i pomogło . Wszystko zniknęło .

2016-10-15 10:13

Wyciskanie bym odrzuciła gdyz jest to nieprzyjemne dla dziecka i może powstać jakiś stan zapalny. Najlepiej skonsultuj to z dermatologiem lub pediatra . Na twarzy dziecka lepiej nie testować żadnych maści dla dorosłych gdyz może to ja podrażnić lub spowodować jeszcze większy problem.

2016-10-08 22:44

Na potówki może pomóc woda ale przegotowana letnia nie gorąca a ja miałam gorąca to ja zawsze czekałam aż będzie letnia. Na potówki dodatkowo można stosować kąpiele w krochmalu lub nadmangananie potasu zwanego kali. Najlepiej pokaż "wągry" pediatrze i on postanowi co robić.