Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Odstające uszko

Data utworzenia : 2016-10-03 10:36 | Ostatni komentarz 2016-10-24 09:58

Dominika.Kaluzna

2437 Odsłony
13 Komentarze

Mam mały problem. Synek jak śpi na boczku to zaginaja mu się uszka. Nie odstają mu strasznie ale boje się że będzie gorzej. Ubierałam już synkowi opaskę do spania, ale synek ściągał w nocy . Może któraś z Was też ma taki problem i znalazła rozwiązanie w tej sytuacji .

2016-10-03 20:51

Sprawdzaj często czy dziecku nie odcina się uszko. Ja sprawdzam w czasie kiedy synsk leży, kiedy go karmie i kiedy śpi. Robie to często nawet pomimo, że u nas Synek nie ma odstajacych uszek. Córka mojej kuzynki ma delikatnie odstajace i ona zakłada jej czapki. Tylko pamiętaj żeby po założeniu czapeczki pamiętać i sprawdzić czy uszko nie jest zagięte pod nią. Kuzynka się śmiała, że zakłada czapeczke a po czasie patrzy, że uszko pod nią jest zagięte i więcej szkody z tego niż pożytku.

2016-10-03 15:04

Ja radziłabym zakładać czapeczki,. Teraz jest okres grzewczy więc w domach jest ciepło., jednak w sklepach jest duzy wybór czapeczek i można kupić bardzo cieniutkie, przepuszczające powietrze. Z doświadczenia wiem, że nie nakładanie takiej czapeczki ma wpływ nawet minimalny na to czy uszka będą odstawać czy nie. Ale to czy uszka odstają czy nie, wpływ mają inne czynniki. Oczywiscie każda mama ma swój sposób :)

2016-10-03 13:47

Właśnie nasza mała się urodziła z przyklejonym wręcz płatkiem ucha. Uszyłam jej opaseczkę, ale ściąga się jak mała śpi. U nas w domu jest bardzo ciepło, więc spanie w czapeczce raczej odpada :/ mam nadzieję, że ten płatek się rozprostuje. Niestety nie jest łatwe kontrolowanie tego, bo płatek się zawija dosłownie o wszystko, nawet o ubranka. Staram się córę kłaść tak, żeby "prostowała" uszko, ale wiadomo, że jak się wierci to i tak sobie gdzieś podwinie :( Generalnie górna część uszka ma chrząstki i to jakie będzie zależy od genów - taką odpowiedź usłyszeliśmy od lekarza.

2016-10-03 11:00

Ja tez staram się jak najczęsciej sprawdzać, żeby uszko nie było podwinięte. Oczywiście wiadomo, ze nie da się tego kontrolować non stop, szczególnie w nocy:( jak synuś był młodszy zakładaliśmy czapeczkę, ale teraz i tak sobie ściągnie więc pozostaje tylko nasza czujność:)

2016-10-03 10:56

Zwracaj uwagę na to aby ,uszko nie było podwinięte,gdy dziecko śpi,leży.Jak najbardziej wskazane jest noszenie czapek .opasek czy nawet słyszałam kiedyś o specjalnych plastrach.Chodzi o to by zwracać uwagę czy uszko się nie zagina.