Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Emolienty

Data utworzenia : 2015-03-12 17:10 | Ostatni komentarz 2015-12-19 12:02

A.Karbowska

11995 Odsłony
184 Komentarze

hej hej :) Kompletuję już powoli wyprawkę dla malucha. Moje pytanie do Was kochane mamusie [ i te przyszłe] co sądzicie o używaniu emolientów?? Jakie macie z nimi doświadczenia? Czy warto wydawać tyle pieniędzy ? Słyszałam, że można używać ciekłej parafiny, która kosztuje zaledwie 3 zł. Co sądzicie??

2015-12-19 12:02

Mi póki co świetnie sprawdzają się kosmetyki nivea się żel-szampon 2w1 i do tego mleczko. Mała co prawda zrzuca "skórę węża" ale nic się pod nią nie dzieję prócz pierwszego łuszczenia.

2015-12-08 19:48

magicznypazur masz rację po co używać jak dziecko ma ładną skórę bez problemów. Potem się przyzwyczaja do takich specyfików i w razie problemów trzeba będzie testować aż coś pomoże. A nawilżać zawsze można jakimś balsamem albo tylko w razie konieczności :)

2015-12-08 19:23

Witam, u mnie emoilenty to rzecz obowiązkowa. Od urodzenia stosowałam Oilatum, rewelacja, skóra córeczki była nawilżona i delikatna, nie było potrzeby smarować oliwką używałam tylko delikatnego kremu nivea praktycznie zapobiegawczo..córka ma skórę jak marzenie, ani plamki ani zaczerwienienia, po porodzie też szybko "zrzuciła" skórę, bez problemów..rodzina była w szoku, że niemowlak ma taką ładną cerę..emoilum też nie jest złe, ale nie odpowiadał nam zapach (a raczej jego brak)..

2015-12-07 22:11

A jakbym użyła emolientów to skóra synka byłaby później przesuszona jakbym ich później nie użyła ? :D Dla mnie jak nie ma takiej potrzeby to po co "ulepszać" coś na siłę. U nas nigdy skóra się nie łuszczyła, nigdy nie była sucha, zawsze gładka i mięciutka i nie widzę u nas sensu używania emolientów :)

2015-12-07 11:43

Ja właśnie zaczełam używać emolium bo mój maluszek ma strasznie słuchom skórę po urodzeniu aż mu się łuszczy na nóżkach i brzuszku za radą położnej zaczełam używać tego specyfiku i już widzę efekty.

2015-12-07 06:14

Magiczna może właśnie dlatego, że nie używałas ;) Pewne rzeczy - wydaje mi się - że wywołujemy sami używając zbędne takich specyfików.

2015-12-06 21:02

ja nigdy nie użyłam żadnego emolietnu i co ciekawe mój synek nigdy nie miał przesuszonej skóry :)

2015-12-06 00:58

Minda ja nie używłam nic do czasu az syn miał strasznie wysuszoną skóre. uzywam ziajki płynu natłuszczajacego a do smarownia nivea. zarówno z ziajki i z nivea jestem bardzo zadowolona