Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Śmierdzące stópki

Data utworzenia : 2015-02-06 12:16 | Ostatni komentarz 2015-02-26 17:18

A.Smaga

9779 Odsłony
16 Komentarze

Witam wszystkich mam trochę nietypową sprawę mój synek ma 1,6 roku oczywiście chodzi, ale ponieważ przekrzywia nóżki to musi chodzić w usztywnianych kapciach i tu mój problem. Wieczorem małemu strasznie brzydko pachną stopy dosłownie jak osobie dorosłej ,która ma z tym problem.. nie wiem co robić. Mały chodzi w skarpetkach lub rajstopkach (bawełnianych) i kapciach sandałkach. Na początku myślałam że to może wina obuwia ale mieliśmy już bartka ,befado i renbut i w ażdych jest tak samo. Czy ktoś miał podobny problem i wie jak temu zaradzić bardzo proszę o pomoc w tej sprawie

2015-02-07 23:57

A. Smaga zwróciłam uwagę na suszenie-wietrzenie obuwia ponieważ prawidłowo powinno się je wietrzyć co najmniej 24 godziny. Najczęściej jest tak że dzieci nie mają kilku par obuwia na zmianę i chodzą każdego dnia w tych samych butach ( szczególnie jeżeli są to buty ortopedyczne) i nie możliwości aby suszyły się przez 24 godz. Spróbuj jeszcze moczyć nóżki synka w wodzie z dodatkiem soli morskiej lub szałwii. Możesz też po kąpieli i dokładnym osuszeniu stop i przestrzeni miedzy palcami zastosować puder dla dzieci lub talk kosmetyczny.

2015-02-07 05:33

Mamy sandałki aktualnie z wkładką be fresh. Jeśli chodzi o skarpetki czy rajstopy tylko bawełna nic sztucznego a buciki są prane. a przy zmianie pampersów stópki mu zawsze przemywam i nic ;/

2015-02-06 22:15

A. smaga a czy dziecko mosi cale kryte buciki?? To naormalne ze dziecku poca się nozki jeśli caly dzień chodzi w budzikach. Warto zainwestować w buty skorzane lub tak jak panie wspomniały chociaż z wysciolka skorzana. Najlepiej jeśli palce były by odkryte np. sandałki wtedy jest wentylacja w takich bucikach a skora oddycha. jeśli dziecko chodzi caly czas w butach proszę mu nie zakladac grubych skarpet tylko delikatne bawełniane skarpetki

2015-02-06 21:50

Moim zdaniem warto też zwrócić uwagę na jakość skarpetek. Bawełna bawełnie nie równa i różnie chłonie wilgoć. Trzeba trochę poeksperymentować i zobaczyć czy są jakieś skarpetki, które najbardziej odpowiadają maluchowi. Może to wydawać się dziwne, ale mój znajomy miał taki problem i skarpetki (w jego wypadku była to Puma) go rozwiązały.

2015-02-06 21:47

Zarówno dzieciom jak i dorosłym pocą się stopy a jeżeli stopa w obuwiu które nosimy nie oddycha , pot może mieć nieprzyjemny zapach. Nie wiem jakich butów teraz używasz( chodzi mi o materiał z jakiego je wykonano) ale ja polecam Ci obuwie skórzane lub przynajmniej wkładka w obuwiu powinna być ze skóry. Możesz również kupić synkowi wkładkę do obuwia ze skóry lub węgla aktywnego , są również takie gdzie na wierzchu jest skóra a pod spodem węgiel i zobaczysz czy sytuacja się poprawi. Pamiętaj że skarpetki, rajtuzki powinny być bawełniane aby skóra dziecka mogła oddychać. Mam jeszcze taką myśl że może buciki w których chodzi synek są zabrudzone i przepocone i nawet kilkuminutowe chodzenie sprawia że stopa śmierdzi. Każdy człowiek chodząc przez większość dnia w jednej parze obuwia nie czuje się komfortowo , a poza tym takie obuwie należy później wysuszyć ( nie wolno suszyć obuwia na kaloryferze) pozwalając obuwiu wyschnąć w sposób naturalny.

2015-02-06 17:02

Ja nie mogę niestety pozwolić sobie żeby biegał na boso bo nóżki mu lecą. A tak naprawdę tylko z gołą stopą nie ma tego problemu... już nawet zastanawiam się nad kupnem obuwia całego ze skóry, boję się że mały będzie mieć w przyszłości z tym problem

2015-02-06 16:42

Synek ma 9 miesięcy i też wieczorem mamy ten zapach. oczywiście nie jest tak silny jak u dorosłego człowieka. Jest to też jeden z powodów dla którego kąpie synka każdego dnia. zawsze zwracam na to uwagę co zakładam na nóżki synkowi. Jak jest w domu cieplej to ma tylko rajstopy.

2015-02-06 14:08

Po prostu to już mały człowiek. Ze wszystkimi plusami i minusami :)A znasz kogoś komu zawsze ładnie pachną? ::)) Dziecku też się pocą nóżki, mojej małej nieraz po całym dniu waniają jak staremu hahaha. Wszystko z twoim maluszkiem jest ok :)