Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Śmierdzące stópki

Data utworzenia : 2015-02-06 12:16 | Ostatni komentarz 2015-02-26 17:18

A.Smaga

9783 Odsłony
16 Komentarze

Witam wszystkich mam trochę nietypową sprawę mój synek ma 1,6 roku oczywiście chodzi, ale ponieważ przekrzywia nóżki to musi chodzić w usztywnianych kapciach i tu mój problem. Wieczorem małemu strasznie brzydko pachną stopy dosłownie jak osobie dorosłej ,która ma z tym problem.. nie wiem co robić. Mały chodzi w skarpetkach lub rajstopkach (bawełnianych) i kapciach sandałkach. Na początku myślałam że to może wina obuwia ale mieliśmy już bartka ,befado i renbut i w ażdych jest tak samo. Czy ktoś miał podobny problem i wie jak temu zaradzić bardzo proszę o pomoc w tej sprawie

2015-02-26 17:18

Ja muszę potwierdzić że w naszym przypadku zmiana obuwia na prawdziwą skórę pomogło odkąd mały chodzi w tych bucikach nie mamy żadnego problemu z brzydkim zapachem nóżek

2015-02-26 11:28

Mojej córusi tez nie ładnie pachna stópki to chyba normalne bo to juz mały człowieczek i tak jak nam jemu tez sie poca nóżki

2015-02-25 23:35

Ja synka często kąpie a ostatnio go przebierałam i jak całowałam jego stópki to też czułam zapach potu,chociaż skarpetki czy rajstopy używa z bawełny.Ale właśnie zażywałam ostatni że od niedawna zaczął się troszkę bardziej pocić i to może też przez to tak...Tak samo jak gdzieś jedziemy i zakładam mu czapkę,czy bluzę i jak go później rozbieram to jest cały mokry i główkę nawet ma mokrą,wiadomo że rozbieram go zawsze w takim miejscu gdzie nie ma przeciągu.Te stópki aż tak znowu nie czuć,ale tylko troszkę.Nie ubieram go za grubo ani nic z tych rzeczy nie wiadomo właśnie od czego to zależy.

2015-02-25 22:34

Smrodek wywołuja bakterie i grzybki które się hoduja na pocie we wkładce bucika itp. przepocony kapciuszek trzeba wyrzucić i kupić z oddychajacego materiału lub plastikowe czy gumowe, które łatwo wyprać. Są tez takie miejsca jak salony zajmujące się stopami, gdzie mozna odgrzybić i zdezynfekowac obuwie.

2015-02-12 21:10

Pot sam w sobie nie ma nieprzyjemnego zapachu. Ten nieprzyjemny zapach jest związany z odchodami bakterii.

2015-02-12 21:02

Dziękuję serdecznie :)

2015-02-12 20:20

Cieszę się że ten problem masz z głowy. Pamiętaj tylko ze obuwia ( a szczególnie skóry) nie wolno suszyć na kaloryferze ani na żadnym innym urządzeniu wytwarzającym ciepło. Jeżeli dziecko zmoczy buty włóż do środka ręczniki papierowe lub gazetę i pozwól aby same wyschły. Skóra suszona na kaloryferze będzie bardzo sztywna a buty mogą się deformować.Co do potliwości stóp synka to tak naprawdę małe dziecko ma taką samą ilość gruczołów potowych na stopie co osoba dorosła i jeżeli nie będzie mieć obuwia z naturalnych materiałów ( np skóry) to nóżka będzie się pocić i nic na to nie poradzimy. Są osoby których pot jest bardziej wyczuwalny dlatego że pod wpływem bakterii jest on rozkładany i zaczyna mieć nieprzyjemny zapach.

2015-02-12 05:25

Jednak problemem były buty. W końcu zainwestowałam i kupiłam małemu kapcie z prawdziwej skóry efekt jest taki że malutkiemu nóżki już nie śmierdzą na całe szczęście. A podczas zakupu obuwia dowiedziałam się też że jeśli problem nie minie to należy udać się do lekarza gdyż niektóre dzieci cierpią na nadmierną potliwość stóp i da się temu zaradzić już teraz. Bardzo się cieszę że zmiana obuwia u nas wystarczyła.