Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

oliwka dla niemowląt

Data utworzenia : 2013-03-02 22:35 | Ostatni komentarz 2022-10-07 16:43

lusi_ja

13711 Odsłony
120 Komentarze

Coraz częściej słyszę opinie ,aby nie aplikować na całą powierzchnię skóry noworodka oliwki,jeżeli jest w dobrej kondycji.A nakładać tylko w miejsca gdzie występuje suchość.Tyczy się to także innych kosmetyków nawilżających .Nadmiar może powodować większe wysuszenie naskórka dziecka. Część pediatrów uważa ( z czym i ja się spotkałam niedawno) ,że oliwkę można stosować , ale tylko w wypadku ciemieniuchy. Przyznam szczerze ,że smarowałam synka tym specyfikiem o zapachu lawendy gdy go masowałam.Była to część wieczornego rytuału a dokładniej przygotowania do snu. Drogie mamy czy zgadzacie się z opiniami ,aby nie stosować oliwki u dzieci?

2022-10-07 16:43

Ja synka tak do pół roku codziennie kremowałam używałam olej kokosowy uwielbiałam go po tym. A potem synek coraz barzziej ruchliwy że ubieranie było byłe szybciej i tak samo się skończyło 

2022-10-06 17:07

No zgadzam się z Tobą halmanowa ;) u mnie w domu woda jest dość twarda więc ja sama zawsze się kremuje więc jak urodzi się córeczka to pewnie też będę musiała ją kremować. 

2022-10-05 08:33

Ja wychodzę z założenia, że im mniej tym lepiej. Jeżeli skóra dziecka jest w dobrej kondycji, to nie ma co używać oliwek i balsamów. Co innego, jeśli widoczna jest suchość skóry, podrażnienia itp.

2022-10-03 11:17

Racja każda skóra jest inna więc z czasem każdy się dowie co u niego sprawdza się najlepiej. Choć obecnie lekarze mówią, że czym mniej jakichkolwiek kosmetyków tym lepiej. Na pewno ważne jest by smarować dziecko przed wyjściem na zewnątrz jakimś kremem ochronnym od zimna i wiatru a w lato od słońca a pozostała pielęgnacja już zależy od potrzeb skóry dziecka. Jeśli skóra nie jest wysuszona to nie ma konieczności stosować oliwek czy balsamów :) 

2022-09-29 14:04

Może i skóra dziecka inaczej każdego reaguje ale warto czytać składy kosmetyków 

2022-09-26 15:16

Ja tez wole krem stosować 

2022-09-23 10:38

My oliwkę stosujemy tylko na główkę. Resztę ciała smarujemy balsamem .

2022-09-23 10:34

uważam że jest to indywidualna kwestia stosowania, nie każda skóra dziecka reaguję na produkt tak samo, dlatego warto przypatrzeć się każdemu produktowi, który się stosuję