Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

wysypka za uszkami

Data utworzenia : 2014-07-15 19:57 | Ostatni komentarz 2018-03-14 11:46

kasiczka995

4446 Odsłony
27 Komentarze

Dziewczyny poradzcie mi od czego to może być.wysypka jjest tylko za uszami,blada,wyczuwam ją przy kąpieli bo tak to jej nie widac .co to może być,napewno to nie potowki.a i jak małej jest ciepło to właśnie się tam drśpię.

2018-03-14 11:46

Wysypka za uszami nie jednoznacznie świadczy o alergii. Bardzo często pediatrzy widząc krostki bądź czerwone place na buzi lub szyi mówią, że to na pewno alergia albo skaza białkowa. Niekoniecznie! ... problemy ze skórą, wysuszanie, zaognione miejsca e okolicy buzi i szyi , strupki na uszach czy za uszami lub też pękająca tam skóra - bywa również związana z CIEMIENIUCHĄ. Jeżeli dziecko ma dużą ciemieniuchę na główce to taka zależność występuje. Tak podpowiedziała mi moja położna, która tą zależność zauważyła w swojej długoletniej praktyce i rzeczywiście u mnie się sprawdziło. Zniknęła ciemieniucha to zniknęły problemy skórne :) a nawracała ze 3 razy przez pierwsze 5 m-cy życia córki.

Konto usunięte

2018-03-12 10:43

Te wysypki początkowe są spowodowane z mianami hormonalnymi. Trzeba przeczekać. Natomiast jak się pojawia większa, silniejsza, można podejrzewać alergie czy właśnie skazę białkową.

2018-03-12 00:33

Czasami wysypki u niemowlaka nie są groźne i po paru dniach ustępują samoistnie. Niemowlęta w wieku do 10. tygodni mogą mieć wysypkę na twarzy lub szyi, pojawiającą się bez przyczyny .

2018-03-11 23:00

Nasza dermatolog powiedziała ze to po nabiale są takie krostki za uszami .

2018-03-04 20:31

U mnie synek czesto ma takie za uszkami i ma skaze bialkowa delikatna i azs o uzywamy na to masc od dermatologa i uzywamy leki od alergologa i dermatologa a raczej syrop alergiczny i na bardzo sucha skore i kapie synka w emolientach.

2018-03-02 17:14

Mojej taka wysypka za uszami wyszła po herbacie truskawkowej. W gościach mi zrobiono owocową i nie pomyślałam, żeby zapytać czy truskawki tam są.

2016-11-03 13:16

carolinee mleko matki jest nieocenione ale nie na wszystko działa. To nie jest magiczny specyfik na każde problemy skórne

2016-11-02 20:30

polecam Ci przecierać gazikiem nasączonym Twoim mlekiem powinno zadziałać