Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Zaczerwienienia za uszkami, jak je pielegnować, by znikły te pęknięcia?

Data utworzenia : 2013-02-06 22:03 | Ostatni komentarz 2015-05-30 12:41

bunny17

7802 Odsłony
38 Komentarze

czy to od skazy?

2013-06-14 12:59

Też to przechodziliśmy.Szczerze powiedziawszy wyglądało to okropnie. Wszyscy, łącznie z pediatrą byliśmy przekonani, że to łuszczenie się skóry jest na tle uczuleniowym. Mały miał wtedy 3 miesiące więc na testy w tym kierunku było za wcześnie. Dostaliśmy dość ciężką maść- Pimafucort. Zastanawiało mnie tylko dlaczego brzydka skóra jest tylko za prawym uszkiem... Olśnienie przyszło w czasie kąpieli. Mąż trzymał Synka zawsze z jednej strony i tylko jedno ucho zanurzało się w wodzie. UPS!!! Zaniedbaliśmy elementarne zasady pielęgnacji dziecka i niedokładnie osuszaliśmy miejsce za uszkiem ręcznikiem. Po skorygowaniu naszych działań pielęgnacyjnych wszystko wróciło do normy.

2013-04-12 23:22

Nam również położna podczas wizyty patronażowej kazała zwracać szczególną uwagę na higienę skóry za uszkami dziecka, gdyż często podczas jedzenia spływa tam pokarm. Należy zatem myć je dokładnie przy każdej kąpieli ale także po karmieniu, gdy widzimy, że dziecku się ulało. Jako, ze woda wysusza skórę należy potem miejsce to natłuścić. My do twarzy i jej okolic używamy kremu nivea sensitive dla dzieci lub zwykłego kremu Bambino. Co do AZS to niestety nie mogę pomóc bo nie mam w tym temacie żadnych doświadczeń.

2013-04-12 21:13

Również słyszałam że na takie pęknięcia pomaga oliwka i kremowanie .... Jednak z tą oliwką chyba lepiej nie przesadzać więc ja bym postawiła na kremik. Zgodzę się z Dariolką może to świadczyć o AZS jak i również może to być od skazy.

2013-04-12 20:45

Zaczerwienienia i pęknięcia za uszkami mogą świadczyć też o azs. Ja jak byłam mała miałam podobno podobny problem i że to od braku jakiś witamin.

2013-02-08 13:28

Warunkiem zniknięcia tych zaczerwienień i pękań jest obowiązkowa codzienna pielęgnacja tych miejsc za uszkami podczas kąpieli oraz posmarowanie ich po kąpieli. Ja stosuje emolium balsam po kąpieli - działa. Takie "cuś'' może dziać się pod wpływem ulewania u maluszka - jak leży na wznak podczas ulania spływa właśnie za uszka, więc należy zwrócić na to uwagę, gdyż te miejsca są bardzo delikatne.

2013-02-07 23:10

pęknięcia za uszkami robią się ze zbyt przesuszonej skóry, tak mial mój synek jak był malutki do 5 miesiąca. Mycie podczas kąpieli obowiązkowe emolientami a otem dodatkowo na noc kremowałam kremem dla niemowląt z tej samej firmy a w ciągu dnia oliwkowałam. Przeszło i do teraz nie mamy z tym kłopotu.