Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

problem z higieną intymną u dziewczynki

Data utworzenia : 2014-03-13 13:34 | Ostatni komentarz 2016-05-24 16:56

Paulina91

6262 Odsłony
26 Komentarze

Słuchajcie piszę ponieważ w każdym poradniku czytamy aby wycierać i myć dziewczynki zaczynając od cewki moczowej do tyłu aby nie dostały się bakterie z kału do cewki i miejsc intymnych. A ja mam problem bo gdy córka zrobi bardziej rzadką kupkę to zamiast z tyłu pieluchy to znajduje się ona z przodu i właśnie ląduje w okolice cewki moczowej czasami wchodzi nawet głębiej w wargi sromowe... wiadomo że podstawą jest dobrze umyć później wszystko ale czy wystarczy? Czy spotkałyście się z podobnym problemem? Tak sobie dziś o tym przypomniałam bo właśnie nam się to przytrafiło....

2016-05-24 16:56

Gdy pojawiła się kupka to myłam pod prysznicem. Gdy nic takiego nie było to położna zaleciła, aby warg nie rozchylać i nic tam nie czyścić. Natomiast chusteczką między wargami bym nie myła. Sama kiedyś sobie tak przemyłam na szybkości chusteczką od Marysi i nie dziękuję, nigdy więcej.

2016-05-13 16:36

Oj też znam ten problem... Staram się zawsze dokładnie wyczyści między wargami sromowymi chusteczką, bądź pod bieżącą wodą. Na szczęście jeszcze żadna infekcja nam sie nie przyplątała :)

2016-03-20 22:44

Mnie koleżanka zawsze pouczała w którą stronę mam być pupę córki i niezmiennie mnie takie coś wkurza, bo moja córa tak jak Twoja często robi kupy, które się rozlewają we wszystkie zakamarki. Tak więc w którą stronę bym jej nie myła, to i tak wychodzi na jedno. Kiedyś używałam dużo chusteczek ale teraz młoda na łóżku robi mi tyle przewrotów, że darowałam sobie wycieranie kupy w pokoju i od razu lądujemy w łazience , pupa pod umywalkę i szybko ją myję pod bieżącą wodą. Potem ewentualnie mokrym wacikiem poprawiam przed założeniem pampersa. Moja mama za to stawia ją zawsze w bidecie i tam ją myje. Ja tak nie lubię bo malutka się ślizga i mnie to stresuję że sobie ząbki wybije.

2016-01-04 22:31

u nas też się to zdarza...staram się córeczke dokładnie wyczyścic :)

2015-12-11 00:40

Ja również używam chusteczek sporadycznie na wyjazdach, u lekarza... Większy brud ściągam płatkami kosmetycznymi z ciepłą wodą oraz płynem do kąpieli Gosi a następnie dokładnie myje wszystkie faldki, zakamarki i od góry delikatnie rozchylajac wargi sromowe, wacikiem nasączonym przecieram od góry do dołu. Po takim "zabiegu" dajemy pupie trochę odpocząć, a że przebieram ja na macie nie boję się o kanapę:-D gdy pupka wyschnie smaruje linomagiem i zakładam pampersa. Wiem że nie wolno dziewczynce pudrować pupki, raz posłucham tesciowej i zrobiłam tak dziecku krzywdę:-( cały puder zebrał się właśnie w tych wargach i prawie zlepil pipunie. Na szczęście zauważyłam mój błąd i dokładnie te miejsce umylam. Później to jeszcze pokazałam pediatrze i uznał że jest ok.

2015-12-10 09:16

Ja mam trzy córki, więc ten problem nie jest mi obcy. Najpierw "zbieram' kupkę płatkami higienicznymi dla niemowląt, a potem dokładnie myję okolice intymne i pupkę wodą i delikatnym mydełkiem, następnie smaruję kremem linoderm. Chusteczek używam sporadycznie, uważam, że nic nie zastąpi zwykłej wody, ale w niektórych sytuacjach chusteczki sprawdzają się rewelacyjnie.

2015-12-09 12:53

Po każdej kupie gdy dziecku już siedziało to mylam pupę pod prysznicem a chusteczek używałam sporadycznie. Ważne żeby wszystko wymyc porządnie. Stosowalam się do kierunków wybierania pupy w stronę pleców a narządów intymnych w stronę brzucha .

2015-12-09 11:13

moja mała ma tak samo wtedy na chusteczkę nawilżającą leję oliwkę i wycieram z góry do dołu i w środku też tak mi pokazywała położna :)