Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

czyszczenie pupy

Data utworzenia : 2013-09-16 12:03 | Ostatni komentarz 2015-02-28 21:56

Marta1984

14555 Odsłony
102 Komentarze

Wiecie ile czasu zajęło mi zastanawianie się nad tytułem tego wątku :) Chodzi mi o wydobycie z Was informacji czego używacie do przecierania pupy dziecka po większej niespodziance :) A może po prostu pod kran i od razu myjecie bieżącą wodą z mydłem? Ja do tej pory czyściłam Matiemu pupę płatkami kosmetycznymi dla niemowląt z mydłem. Kupowałam płatki Gaga z Tesco ale ostatnio towaru zabrakło wiec kupiłam Babydream. Są fatalne. Rozwarstwiają się, drą. Nie mogę ich wyjąć z opakowania. Tu niska cena faktycznie oznaczała niską jakość. Jakie płatki warto kupić?

2015-02-28 21:56

ja czyszcze pupe "po niespodziance" chusteczkami nawilzonymi FITTI z biedronki i niczym wiecej, nastepnie osuszam wacikiem i smaruje sudocremem..maly nie ma zadnych problemow skornych :)

2015-02-28 00:15

Gdy jest zaczerwienienie, a jest rzadko , odstawiam chusteczki i używam wacików i zwykłej wody.Poza tym chusteczki się sprawdzają, tylko trzec nimi zbyt mocno nie wolno.

2015-02-26 23:41

Ja używam chusteczek najczęściej,ale to z lenistwa. Choć raz mieliśmy mega odparzenie na początku i przez pierwsze 3 miesiące ciepła woda z szarym mydłem albo sama ciepła woda i wycieraliśmy płatkami kosmetycznymi,dużymi,małymi-różnie. I dawało to poprawę. Teraz czasem też tak robię. Pod kranem jeszcze nie myłam :) Boję się,że się odchyli czy walnie w ścianę. Ostatnio w gościach narobił po samą głowę to sobie poradziłam płatkami kosmetycznymi i wodą :) tak mi najwygodniej i chyba szybko mi idzie.

2015-02-26 16:56

Ja również jak zobaczylam jak biorą moja mała pod kran i myją to byłam w wielkim szoku i tylko modlilam się żeby jej krzywdy przez przypadek nie zrobiły przecież to taka kruszyna była

2015-02-25 16:58

ja jak zobaczyłam jak położna bierze moją córkę to mi się płakać chciało. Tak masz rację- jak kurczaka. nic delikatności. może w ich zawodzie to już rutyna.

2015-02-25 15:19

Ulka masz rację,nie widziałam jak kąpią dzieci w szpitalu ale mi znajomi mówili że biorą tak byle jak i pod kran Jejku nawet nie chce wiedzieć,a ja się balam go kąpać po urodzeniu.Przecież jakbym mu przemywała pupe woda to jest to samo jak go kąpie.Dlatego spróbuje mu teraz przemywać woda pupe przy większej kupce.

2015-02-25 14:12

ja przy obu córkach od urodzenia używam chusteczek nawilżanych, jak jest mega kupa to wtedy pod kran

2015-02-25 13:54

Dokładnie Ulka. Ja jak jeszcze byłam w szpitalu, czyli Mała mogła mieć maksymalnie z 3 dni, to już jej pupę myłam pod kranem.