Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Płacz przy myciu główki

Data utworzenia : 2019-03-17 20:49 | Ostatni komentarz 2019-08-16 13:57

konciarw

1430 Odsłony
14 Komentarze

Drogie mamy mam problem..Otóż moja 7-mio miesięczna córka właściwie od początku uwielbiała kąpiele, zawsze po i w trakcie była szczęśliwa i zazwyczaj dopiero przy ubieraniu czasem pojawiał się płacz. Natomiast przez ostatnie kilka kąpieli jest dobrze do momentu mycia główki..Wtedy pojawia się płacz..Próbowałam lać cieplejszą wodę niż zwykle, przy następnej kąpieli trochę chłodniejszą i nadal nic nie pomogło..Dodam tylko, że płyn do mycia ciała i główki niuni używamy ten sam, który już wcześniej używałam i był ok- z hippa. Wcześniej było wszystko dobrze...Może któraś z Was tak miała ze swoim bobasem? Jak sobie z tym poradzi Jakieś rady? A może to minie z czasem? Proszę o pomoc.

2019-08-16 13:57

Każde dziecko jest inne i jakoś każda z nas musi znaleźć swój patent bo to co u mnie nie będzie pasować u drugich, ale zawsze warto podsunac pomysły bo może coś się złoży od każdej...;)))

U mnie z druga był problem podczas kapania,  ale też nie od razu,  tylko w wieku tak ponad rok gdy zaczęłam obie kąpać w dużej wannie i splukiwac wlosy woda prosto że słuchawki. Maz musiał trzymać młodszą bo ona od razu piszczala I wstawala z wanny...A potem wzięłam się na sposób. Gdy przychodzilo płukanie zaczynałam głośno śpiewać piosenki ich ulubione i jakoś tak się nimi zajmowały że nie wiadomo kiedy i po plukaniu włosów. Teraz Ma 2 I 3 miesiące. I jak mówię czas na płukanie to młodszą sama zaczyna nucic piosenkę- z reguły jadą jadą misie he he

2019-06-13 10:29

u nak akurat kiedys nie było z tym problemy, natomiast teraz maly 2,5 roku i zawsze krzywi sie i placze przy myciu glowy. Polecam dla tego malucha rondo do mycia głowy, badz kupienie splecjalnego lejka do spłukiwania głowy.

Konto usunięte

2019-06-13 08:25

Stawiam na właśnie taki „czas” który prędzej czy później minie. Póki co proponuję Ci sprawdzić wspomniane rondo na główkę - kupisz je w rosmanie lub na Ali :) tylko, że nie zagwarantuję Ci, że córka zgodzi się na nie bo moja znowu ma etap ściągania kapelusików więc na główce nic nie ma prawa bytu. Druga opcja to kubeczek/konewka do spłukiwania wodyz główki. Są kolorowe z postaciami z bajki, mają ciekawe kształty więc może córce spodoba się używanie tego kubeczka i spłukiwanie piany z główki. Pierw się nim pobawcie, a później do dzieła :)

2019-06-03 00:46

Może się uderzyła lub ma ranke jakąś i podczas kąpieli ją boli.

2019-05-29 20:32

Idzie kupić specjalne ronda na główkę.i wtedy woda nie leci do oczu. Moja córka jak narazie lubi się kąpać byle ciepła woda była.

2019-05-08 21:40

Mój synek ma 8 miesięcy i mamy ten sam etap staram się zająć synka zabawkami do kąpieli żeby nie zrwacał uwagi na to co robię i żeby miał zajęcie

2019-03-29 23:31

Możliwe, że poprostu taki etap nastał w życiu Twojego dziecka i samoistnie minie. Mój wynek ma teraz 4 lata i kilkukrornie przerabialiśmy lęk przed wodą czy myciem glowy. I nie miałam pojęcia skąd mu się to nagle pojawiło. Zwykle w takich sytuacjach wchodziłam z nim pod prysznic i jak był przytulony do mnie to kąpiel łatwiej przychodziła. Gdy już był starszy to sprawę załatwiały nowe zabawki czy kredki wodne ;-)

2019-03-25 20:25

Skoro wcześniej nie było problemu to może rzeczywiście jest tak jak mówią dziewczyny może córeczka się przestraszyła czegoś . A może im starsze dziecko tym bardziej się boi . Mój ma 3 miesiące i dzisiaj podczas kąpieli miał wodę na oczach uśmiech od ucha do ucha u nas nie było problemów od początku i mam nadzieję że tak pozostanie . Ale powiem wam że ja też się bałam mycia głowy oj to był dla mnie koszmar . Pamiętam że jak byłam większą 8 lat i w górę to nachylalam się nad wanną a mama mi mylą natryskiem ale i tak był krzyk jak coś poleciało .