Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Blizna po cc

Data utworzenia : 2019-02-27 15:35 | Ostatni komentarz 2023-01-17 16:02

Konto usunięte

5531 Odsłony
77 Komentarze

Witam, moja pierwsza ciąża zakonczona cc, po jakims czasie na bliznie robi sie bliznowiec (caly czas smarowalam blizne linomagiem, tak polecila położna).. No cóż.. Szybko zachodze w drugą ciąże, ze wzgledu na krótki odstęp czasu, stety-niestety, robią mi drugą cesarke. Stara blizna zostaje wycieta, nowa jest ok, ale lekarz mówi że mam skłonność do bliznowcow. Czym pielęgnujecie blizne po cc? Może ktos tez ma ten problem co ja. Obecnie smaruje jakąś maścia z apteki, minęło juz prawie 5 miesiecy od cc. Bliznowca nie mam, ale boje się że jak tylko zaniedbam tę sprawe to problem wróci.

2023-01-17 16:02

ja w pierwszej cc nic nie używałam i sama ładnie zbladła i  prawie jej nie było widać 

2023-01-15 23:03

A jak jest z tymi plastrami ? to trzeba zacząć używać jakoś wcześnie czy Np jak minęło pół roku od porodu to one coś dadzą , bo miałam maści ale tak średnio widzę efekty a sporo czasu minęło . I się zastanawiam czy da to efekt po 8mc po cc ?

2022-11-19 22:57

Słyszałam że te tańsze plastry nie roznia się składem tylko trzeba trzeba dobrze porównać 

2022-11-16 18:34

W sumie racja, z tym że jeśli chodzi o te plastry na blizny, to wszystkie są z silikonu. Niezależnie od firmy. Dlatego pomyślałam, że tańsze mogłyby być tak samo skuteczne. Ale nie chcę kupować tańszych, dopóki się ktoś nie wypowie, że faktycznie są okej.

2022-11-16 18:00

halmanowa czasami lepiej dopłacić za coś droższego ale właśnie jak ma to pomóc, bo finalnie kupic tańsze a za chwile i tak kupisz droższe. 

2022-11-16 15:23

Podobno te plastry pomagają nie tylko na estetykę/wygląd blizny, ale też zmniejszają uczucie napięcia. A ja mam problem taki, że w tym miejscu gdzie jest blizna, skóra stała się bardziej wrażliwa i nawet majtki przeszkadzają... Dlatego się zastanawiam nad tymi plastrami Sutricon CC ale są drogie i myślałam, że może któraś z mam stosowała inne, tańsze, które mogłaby polecić.

2022-11-13 14:07

licze ze uda mi sie urodzic sn i obejdzie sie bez blizny po CC, ale nawet jeśli ona bedzie to robią ja tak nisko ze myslę ze powinno byc ok 

2022-11-09 17:20

Koleżanka używała plastrów silikonowych na blizny Verco Sutricon CC. Była bardzo zadowolona i sama też miałam je kupić ale na szczęście urodziłam siłami natury ;) może Tobie też pomogą na bliznę;)