Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Sprzątanie bez chemii

Data utworzenia : 2017-12-13 20:43 | Ostatni komentarz 2024-04-08 15:22

Wioletta.Kucharska

3484 Odsłony
104 Komentarze

Hej , ostatnio zaciekawił mnie blog jednej dziewczyny, która nie używa sklepowej chemii do sprzątania. Wykorzystuje głównie, ocet, cytrynę, sodę oczyszczona, wodę i naturalne olejki zapachowe. Zrobiłam taka miksturę z octem, wodą i olejkiem (boski mandarynka-żurawina) do mycia podłóg i powiem Wam, że jestem zachwycona. Ciekawa tylko jestem, czy taki sposób po dłuższym czasie będzie się sprawdzał, czy może trzeba będzie wprowadzić "mocniejsza chemię"?

2017-12-18 14:34

Ocet szybko wietrzeje z otoczenia i pomieszczeń, No chyba że używamy go w formie nierozcieńczonej i wyleje nam się na coś z materiału :)

2017-12-15 13:30

Ja ocet stosuje do mycia szyb pod prysznicem bo mleczko jakoś słabo czyści. Obawiałam się że w łazience będzie zapach jak bym ogórki kladla do słoików ale jakoś specjalnie nie czuć tego zapachu.

2017-12-14 23:01

Od kiedy moja córka nie używa wanienki a kąpię ją w brodzinku, do mycia brodzika i prysznica używam octu i sody oczyszczonej. Tanio, dobrze, i bez chemii. Podłogi do tej pory myję w wodzie z octem i płynem do mycia naczyń.

2017-12-14 22:51

Oto link do strony - https://naturalnienaturalni.pl/podstawy-sprzatania-bez-chemii-proste-przepisy-soda-ocet-i-cytryna/ Od jutra kolejne sprzątanie bez chemii

2017-12-14 22:31

Ja czesto uzywam ocet z soda bo to dobrze czysci i eliminiuje zapachy. I czesto mylam tym czajnik co trzymam na gazie, akurat w tym bardziej a przynajmniej szybkiej sprawiła pasta ola;-) a fo do łazienki uzywam plynu z tej seri z lidla cos na W .taki rozowy a przynajmniej nie smierdzi jak np. cilind bang takik chlorem, gdzie matki w ciazy nie moga tego wahać a zwlaszcza w pierwszym trymestrze. A ocet z soda wlewam do wc na kamień i do udraznien rur. A do podłóg jest świetny , ocet rowniez wleqam.czasem do prania ręczników zeby nie smierdzialy, a sode mozna uzywac rez to butow jak nam.smierdza lub bardzo sie stopy poca. Sode rowniez czasem.dam do lodowki lub kolo kosza, poniewaz eliminuje brzydkie zapachy;-)

2017-12-14 21:37

Ja jestem uzależniona od Domestosa niestety, jak nie wyszoruję nim łazienki, to jakoś nie czuję czystości :-) możesz podać link do tego bloga? Chętnie poczytam

2017-12-13 23:33

Super wątek. Tez staram się nie używać chemii do sprzątania. Podczas porządków króluje u nie również soda oczyszczona, cytryna(ew. kwasek cytrynowy), ocet i naprawdę sprawdza się to. W łazience osad super schodzi.

2017-12-13 22:13

Zamiast Domestosu uzywam tylko octu i wrzącej wody na osad WC i sprawdza egzamin. Więc myślę że taki sposób na mycie podłóg też się sprawdzi