Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Krew z kikuta pępowiny

Data utworzenia : 2017-12-07 13:06 | Ostatni komentarz 2017-12-20 14:18

Konto usunięte

31934 Odsłony
11 Komentarze

Mamy potrzebuje pilnie porady a nie mogę się dodzwonić do swojej położnej. Dzisiaj przy pielęgnacji pępuszka na waciku zauważyłam trochę krwi, a później przy przewijaniu naokoło kikuta było już trochę zaschniętej krwi. Czy mam się martwić i jechać do lekarza? Czy możne to być skutek naderwania przy pielęgnacji? Staram się to robić jak najdelikatniej, ale wiadomo brzdąc się wierci i to nie takie łatwe. Miała, któraś z Was taki problem? --- Jeśli taki wątek już gdzieś jest to przepraszam, ale jestem tak przejęta i zmartwiona, że nie mam głowy aby tego szukać.

2017-12-20 14:18

KarwaneckaA wcale się nie dziwię, że spanikowałaś, bo ja też bym spanikowała, gdyby nie to że położna na pierwszej wizycie już nas uprzedziła o tym. To się czasami zdarza i nic się nie dzieje, ale oczywiście dobrze, żeby położna czy lekarz kikut doglądali. Gdy pojawi się ropa to już większy problem. :)

2017-12-11 13:18

Krew przy kikucie pępowiny nie jest niczym groźnym, ale faktycznie, na początku panikuje się z każdego powodu i lepiej wtedy z kimś skonsultować niż się stresować :)

2017-12-10 21:54

Ja też mam pierwsze dziecko. I tak samo zdarza się mi panikować. Staram się tego nie robić i trzeźwo myśleć. Lepiej się na tym wychodzi i oszczędza wiele stresu.

2017-12-10 12:29

Dziękuje wszystkim za rady :) Położna oddzwoniła wieczorem i tak jak mówicie tak się czasami zdarza. Nie potrzebnie spanikowałam, ale jestem "świeżą" mamą i jak to bywa w takich przypadkach wszystko wydaje mi się podejrzane :)

2017-12-09 12:36

Nie masz się czym martwić. Takie rzeczy się zdarzają. Moja położna mnie przed tym ostrzegała. Jest to normalne. Na pewno nie zrobiłaś dziecku krzywdy. Kikut nie jest połączony nerwowo z pepkem, także dziecka nic nie bolało. Przy kikucie zanim odpadnie i przy pielęgnacji zawszę może pojawić się krew. Nie przejmuj się, wszystko jest w porządku nic złego się nie dzieje.

2017-12-08 23:26

Prosze sie nie martwic,to normalne,moj syn tez tak miał. Niech Pani spryska pępek octaniseptem,dokładnie wytrze i osuszy

2017-12-08 21:22

Spokojnie, to się zdarza. Czasami zahaczy nawet o ubranko i troszkę krewki poleci. Ważne, żeby często wietrzyć kikut i nie moczyć go. U nas też była krew, w momencie gdy kikucik odpadł i wszystko ładnie się wygoiło.

2017-12-08 21:06

U nas tez malutko krwi bylo. Tez dzwonilam do poloznej i mowila ze moze tak byc. Ostatnio Lovi dodalo fajny artykul o super zastosowaniach mleka mamy. I bylo w nim o tym ze mozna je stosowac do przemywania kikuta. Pomaga to w wygojeniu. Sprobuj. :) jestem ciekawa jakie beda efekty.