Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Jak nauczyć dziecko kupy na nocnik

Data utworzenia : 2017-11-05 13:02 | Ostatni komentarz 2017-11-14 19:31

A.Wojtysiak 12

3473 Odsłony
28 Komentarze

Drogie mamy, moja 1,5 roczna córka sama zaczęła wołać sisi na nocnik. Ale mamy problem z kupa, sygnalizuje jak już kupa jest w majtkach wola mama sisi. Chciałabym żeby już nie chodziła w pampersach czy pieluchomajtkach bo już jej nie wygodnie. Ale przez kupę która nie jest twarda chodzi w pieluchomajtkach bo jak już zrobi to kupa płynie nogawką.

2017-11-05 20:55

Córka sama zaczęła wołać siku na nocnik. Nocnik stal w łazience przy naszej toalecie i sama zaczęła wołać siusiu. Z moczem nie mamy problemu bo córka woła chyba że się zabawi i zapomni zawołać że chce. A z kupą jest ten problem ze zanim dojdziemy do nocnika to II już jest. Tak że to nasz największy problem.

2017-11-05 20:44

U nas tez w okolicy 1.5r synek zaczał robic na nocnik, ale nikt go tego nie uczyl, bo ja ogólnie nie jestem za uczeniem jeszcze w tym wieku i wysadzaniem mowiac potocznie. Dziecko ma jeszcze sporo czasu by nauczyc sie kontrolowac potrzeby a wymuszanie tego zbyt wczesnie nie jest dla niego dobre, moze doprowadzić nawet do zatrzymań mikcji przez strach czy bunt spowodowany nocnikiem i naciskiem rodzica. Jest wiele artykułow na ten temat polecam zgłębić, bo to na prawde wazne informacje. Moim zdaniem najlepsze dla dziecka to kupic nocnik, pokazac i mowic do czego słuzy. My osobiscie tak zrobiliśmy i synek sam poprosil by go posadzic i za pierwsym razem zrobił siku w nocnik, oczywiscie byly brawa i radość co tylko go zacheciło. Obecnie ma 20msc i najczesciej woła ale nie zawsze i u nas własnie cześciej woła na kupke, siku czczęściej robi w pieluchę, bo nosi jeszcze pieluchy, wlasnie Pantsy, gdyz uwazam ze jeszcze nie jest gotowy bo siku nie kontroluje az tak dobrze, by pokusic sie chocby o majtki treningowe. Z nimi zaczniemy pewnie po 2roku jesli wczesniej sam nie ogarnie że za kazdym razem trzeba isc na nocnik. A Wojtysiak, ja uwazam ze skoro coreczka nie kontroluje zwieracza na tyle by zdazyc z kupa choc w 90%przypadkow to jest po prostu zbyt wczesnie. I poki co aby jej nie zablokować po prostu proponuj jej nocniczek (ale tylko pytajac a nie sadzając samemu) w porach gdy spodziewacie sie dwojki. U nas jest to zawsze po wstaniu z nocnego spania i pozniej jakos pozniejszym popołudniem. Ma swoja ulubiona gazetke obok nocnika z ciuchcią i sygnalizuje nam kupę mowiac ze chce ogladac ciuchcię. Wtedy wiemy ze bedzie II ;) Moze zauważysz taka prawidłowość mniej wiecej godzinową i wtedy po prostu postarajcie sie chodzic na nocniczek. Mozesz tez postawic nocnik na wprost siebie, udac ze siadasz na wc i robisz kupe sama u nas to tez bardzo sie sprawdziło, w ogole młody chciał siadac bardzo czesto z poczatku gdy ja szlam do wc. I zazwyczaj cos zrobił :)teraz juz sam mówi. Mozecie tez zainwestowac w majteczki treningowe, choc przy luznych kupach raczej nie bardzo beda zdawac egzamin bo zawartosc moze sie przelac , dlatego wydaje mi sie ze póki co te pantsy nie są złe i sa jedynym, konkretnym zabezpieczeniem mieszkania ;) Ogolnir Pansty mają to do siebie ze wisza w kroku bardziej niz zwykle pieluchy, przynajmniej zauwazylam to w Pampersach bo innych nie uzywamy, wiec jesli corce jest niewygodnie to moze po prostu zakladajcie pieluchy ktore mniej wisza w kroku. Ja osobiście nie zauwazylam oznaków niewygody dziecka podczas użytkowania pieluchomajtek, dlatego też moze nie czuje az takiej potrzeby by na szybko dziecko uczyc, wole pozostawic czas i zaufać,ze kiedys sie nauczy :)

2017-11-05 18:42

Powiem szczerze, że samo tak wyszło. Córka wcześniej była posadzana na nocnik po spaniu, ale przyszedł okres że nie chciała, uciekała. A od tygodnia sama zaczęła wołać sisi. Ale problem jest z kupa

2017-11-05 16:18

Proszę mi powiedzieć jak udało się pani nauczyć dziecko sikać na nocnik ? 1, 5 roku to wcześnie . Mnie też niedługo to czeka i już właśnie myślę jak ja to zrobić żeby synka nauczyć