Dieta (560 Wątki)

rozszerzanie diety

Data utworzenia : 2017-04-03 16:53 | Ostatni komentarz 2017-04-07 16:49

Sylwia.Magdalena

1168 Odsłony
9 Komentarze

witam, potrzebuje pomocy! mój synek za dwa tygodnie skonczy 7 miesiecy, wprowadzanie nowym posilkow zaczelam kolo 5 miesiace, przez pierwsze 2-3 tyg maly jadl to co mu podawałam, a po jakims czasie nie chce nic oprocz mleka. zrobiłam mu nawwt przerwe, ale nic nie dalo, jak nie jadl tak nie je.. co ma zrobic by znow zaczal chetnie jesc? dziekuje za pomoc.

2017-04-07 16:49

Sylwia, może to było chwilowe przez zeby, skoro jeden sie pojawił... Niestety u nas problemy z jedzeniem i spadek nastroju pojawiały sie przy każdym wychodzącym zabku, wiec trzeba uzbroić się w cierpliwość ;)

2017-04-07 15:08

Sylwia, moja córa miała już wiele takich etapów, że nie chciała mi czegoś jeść, albo w ogóle, albo jadła tylko jedno i to samo. Przy wychodzeniu czwórek nie chciała żadnego obiadu w kawałkach, same papki i to tylko słoiczki. Po kilku dniach jak ręką odjął wróciła do dawnego sposobu jedzenia. Obecnie córa ma focha na kaszki i żadną siłą się jej nie przekona. Moja córka zdecydowanie chętniej próbuje nowości z mojego talerza, gdy widzi, że ja też jem. Trzymam za Was kciuki, bo wiem jakie to stresujące, gdy maluch nie chce jeść :)

2017-04-06 19:36

Sylwia trzymam kciuki , ale pamiętaj też że do roku podstawą dla dziecka jest mleko, więc nie stresuj się jeśli nie ma apetytu na jedzenie, człowiek dorosły też nie zawsze ma chęć ;) Proponuj cierpliwie różne produkty, różne konsystencje, kolory, trochę łyżeczką, trochę może niech próbuje paluszkami zajadać, taka zabawa dla dzieck jest interesująca i zachęca do próbowania nowości. Tak samo jak wkłada do buzi zabawki tak zacznie wkładać jedzenie, wystarczy na to pozwolić, nawet kosztem ubrudzonego śliniaka czy podłogi ;) U nas rónież były etapy jedzenia, niejedzenia, teraz już młody po prostu ma swoje ulubione smaki, nie zawsze chce zjadać nowości ale też nie nalegam i staram się nie stresować, bo dziecko to również wyczuwa a jedzenie ma być przyjemnością, dlatego trzymam kciuki ;)

2017-04-06 11:21

Są małe postępy, zjada kaszki na śniadanko. I zaczęłam od nowa podawać mu warzywa i wczoraj pięknie zjadł. Ale lepiej nie zapeszać hehe :) trzymajcie kciuki!

2017-04-05 23:53

Sylwia być może w czasie ząbkowania Twój Maluszek gorzej je a być może to po prostu taki etap? Przejdzie samo? Mój Młody ma 10 miesięcy i też ja różnie raz fajnie a innym razem gorzej i woli pierś. A może zrób większą przerwę pomiędzy mlekiem a posiłkiem i zobacz wtedy czy będzie chętniej jadł.

2017-04-04 15:56

Sylwia być może przez wychodzący ząbek twój maluszek stracił apetyt, spróbuj podać maść lub kropelki na ząbkowanie i zobacz czy będzie poprawa, dziecku w tym momencie jedzenie może powodować ból i stąd ta niechęć.

2017-04-04 14:48

Miał wprowadzone stałe pory jedzenia, wszystko było uporządkowane. @TinaC Jadł i nagle przestał.. Tylko mleko, je nawet mniej niż powinien, ma 6 miesięcy i powinien jeść 180 ml, a w dalszym ciągu je 150 ml. Możliwe, że to przez ząbki? Bo wyszła nam jedynka na dole ;> ? :) @anamber

2017-04-03 21:26

A może tego mleka je za dużo i dlatego nie chce jeść czegoś innego? Zrób tak jak pisze Tina - wprowadźcie rytuały, stałe godziny. Może zbyt "mocno" próbowałaś mu podawać wcześniej jedzonko i się zraził? Warto by było spróbować podać mu to co lubi np. owoce albo kaszkę, żeby znów się przyzwyczaił do jedzenia łyżeczką. Sprawdzałaś może, czy nie idą ząbki? Moja córka wtedy nie chciała nic jeść oprócz mleka i chrupek kukurydzianych...