Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Mrożonki na zimę

Data utworzenia : 2019-07-29 23:18 | Ostatni komentarz 2019-10-15 22:51

wasz.ka

2049 Odsłony
46 Komentarze

Mamy teraz idealny czas na rozszerzanie diety bo sezon na owoce i warzywa w pełni, ale trzeba powoli myśleć o zapasach na zimę... ja zamroziłam już wiśnie i borówki, zamierzam jeszcze zaopatrzyć się w brokuły, kalafiora i może szpinak, a jesienią jeszcze spróbuję jakoś upchnąć dynię ;) A Wy jakie zapasy robicie? 

2019-08-16 22:13

Pati A blanszujesz fasolkę przed zamrozeniem ?? Czy tak tylko umyta i w paczuszke  do zamrazalki?

Ja już mam zamrozona czarną porzeczke,  śliwki w polowkach,  maliny i truskawki.  Z warzyw mroze tylko dynię ( ale to dopiero październik bo musi dobrze dojrzeć) I fasolkę. 

Jagody też nie....boję się by nie były czymś skażone,  to jednak z lasu i wogole...

U mnie z owoców to głównie maliny. Mam taki gatunek co od lipca do pierwszych mrozow.  Gałęzie aż się uginają od owoców tak są plenne.  Zawsze namroze dużo i w sloiczki naklade 

2019-08-06 22:37

Mój babcia też kiedyś przechowywała tak ziemniaki i warzywa korzenne marchew , pietruszkę , buraki itd po jakimś czasie robimy się mimo wszystko miękkie i np ziemniaki zaczynały kwitnąć . 

 

Ja póki co to zamroziłam tylko truskawki i też nie za wiele :/ chciałam jagody ale u mnie nigdzie nie było bo tak sucho . W każdym razie będę musiała coś pomrozic 

 

Mi fasolka szparagowa mrożona nie smakuje po ugotowaniu wydaje się jak guma bez smaku 

2019-08-02 08:44

Wasz.ka i tak samo można z cukinią :)

2019-08-01 21:24

Tak z dynią tak właśnie robiłam:)

2019-08-01 08:55

Wasz.ka w warzywach dyniowych ważne jest usunięcie miąższu z pestakami 

2019-07-31 23:21

Rewers tak teściowa też bardzo długo przechowuje nam te warzywa korzeniowe właśnie w takiej starej, murowanej piwnicy na wsi, choć już i tak kiedy widziałam, że stawały się już mniej jędrne to i je mroziłam, jak zyskałam w połowie sezonu zimowego właśnie to wspomniane miejsce w zamrażarce.

A co do smaku cukinii mrożonej to też mam wątpliwości, ale jeśli chodzi o brokuła i kalafiora to dla mnie są ok, tylko chyba właśnie muszę je zblanszować przed zamrożeniem...

Owoce też mrożę, niestety w tym roku truskawek nie będzie bo sezon był mega krótki, ale wiśnie, borówki i maliny już są. I ze względu na ograniczone miejsce, to chyba też będzie na tyle :)

2019-07-31 21:55

Ja mam jakieś zapasy porobione.mrozone owoce i warzywa.ale za dużo też nie upchne w tą moją zamrażarkę.

2019-07-31 13:36

Ja nigdy nie robiłam zapisów bo by mi miejsce zabraly.