Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jak długo dawać kaszę ?

Data utworzenia : 2013-06-12 16:16 | Ostatni komentarz 2014-03-26 22:53

konto usunięte

3931 Odsłony
11 Komentarze

Moj synek ma 13 miesięcy od 6 go je książki inna na noc inna na śniadanie zawsze dodaje do nich owoce. I do tej pory chętnie je zadał ale teraz wydaje mi sie ze już mniej ma na nie ochotę i zjada je jakby z przymusu. I tu moje pytanie do jakiego wieku Wasze dzieci jadly i czy w ogóle jadly kaszki i jak przygotowane. ? I czy npkaszke poranną lepiej zastąpić płatkami sniadaniowymi? I tez kiedy takie płatki można podać?

2013-06-12 21:15

Nie możemy też popadać w paranoję. Płatki smakowe, od czasu do czasu- pewnie. Ale bardziej jako przysmak a nie normalne danie. Np 2 razy w tygodniu. Ja tez się tak "wymądrzam" a synek je te wszystkie "chemiczne" płatki. Tyle, że rzadko. Wolę mu sama robić mieszanki. Ale jak potrzebuję na szybko albo on ma wielka ochotę- ok, czemu nie?

2013-06-12 21:02

Właśnie o cukier sie obawiam są przecież płatki bobovity gdzie niby napisane jest ze mała zawartość cukru ale czy ryzykować ?

2013-06-12 17:02

Kaszkę można podawać całe życie ;) Ja sama ja często zjadam, mój 4-latek też czasem ma ochotę. Preferuję kaszki zbożowe bezsmakowe przygotowane na mleku (modyfikowanym, naturalnym, krowim- zależy od wieku i preferencji) i do niej jakieś owoce (mogą być zmiksowane), bakalie, miód czy syrop klonowy albo płatki czekolady. Pyszna jest też manna, syn i maż jadają owsiankę (nie nie lubię). Płatki śniadaniowe- zazwyczaj są niezdrowe. Najlepiej kupić zwykłe kukurydziane i podać z dodatkami. Gotowe musli maja dużo polepszaczy, a "zwykłe" płatki, nawet te reklamowane jako "specjalnie dla dzieci" to masa chemii, konserwantów a przede wszystkim cukrów i słodzików.