Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jak długo dawać kaszę ?

Data utworzenia : 2013-06-12 16:16 | Ostatni komentarz 2014-03-26 22:53

konto usunięte

3930 Odsłony
11 Komentarze

Moj synek ma 13 miesięcy od 6 go je książki inna na noc inna na śniadanie zawsze dodaje do nich owoce. I do tej pory chętnie je zadał ale teraz wydaje mi sie ze już mniej ma na nie ochotę i zjada je jakby z przymusu. I tu moje pytanie do jakiego wieku Wasze dzieci jadly i czy w ogóle jadly kaszki i jak przygotowane. ? I czy npkaszke poranną lepiej zastąpić płatkami sniadaniowymi? I tez kiedy takie płatki można podać?

2014-03-26 22:53

To sprawa raczej indywidualna .Moja córka jadła tylko raz dziennie tą z Nestle lub Bobovity bez mleczną bo karmiona piersią .Gdy miała około 10 miesięcy zamieniłam te kaszki na kaszkę manną i tak mała je do teraz i bardzo lubi :)

2013-06-23 12:53

Moja córcia też dość szybko zrezygnowała z kaszki, nie wiem dlaczego i w sumie trochę szkoda, bo to szybkie, smaczne i pożywne. Nadszedł jednak taki etap w życiu maluszka, że kaszka to już nie dla niego nie to. Teraz synek (7 miesięcy) wcina jeszcze kaszkę, aż mu się uszy trzęsą, ale tylko łyżeczką, kiedy mu podaję w nocy około 22, żeby sobie smacznie spał on od 2 dni nie chce o tym słyszeć. Jest głodny, ale strasznie się burzy i stęka dopóki nie dostanie piersi. Różnie to bywa z naszymi maluszkami, ale nic na siłę.

2013-06-22 12:00

Świetnie, muszę sama spróbować przygotować takie mleko bo bardzo je lubię ale są trochę drogie, a z drugiej strony czasem nie zdążyłam wypić całego kartonika, a tak przygotuję tyle ile potrzebuję zmniejszając proporcje. Na początek z połowy porcji zrobię, może z kaszy jaglanej, będzie bardzo zdrowo:) ------- Zrobiłam mleko jaglane osłodzone daktylem, pycha ale sobie uświadomiłam, że kasza jaglana ma działanie silnie rozgrzewające a my mamy właśnie potworną duchotę:)

2013-06-22 06:50

Ja podczas karmienia piersią byłam zmuszona do picia takich mlek roślinnych ponieważ tak jak twój maluszek byłam na diecie bezmlecznej. W końcu sama zaczęłam sobie robić takie mleka, to naprawdę prosta sprawa, mi najbardziej zasmakowało mleko migdałowe, równie smaczne i najzdrowsze chyba jest mleko jaglane. Zasada robienia mleka jest prosta proporcja to 3 do 1, może prościej będzie na konkretnym przykładzie: ryżowe: 1 szklanka ugotowanego ryżu 3 szklanki wody, Połączyć wodę z ryżem, można opcjonalnie dosłodzić, następnie zmiksować na jednolitą masę i przecedzić lub odcisnąć przez gazę. W ten sposób robimy mleka z kaszy jaglanej, kukurydzianej itp. Mleko migdałowe: 1 migdałów łuskanych, 3 szklanki wody źródlanej. Jeśli mamy migdały nie łuskane należy je sparzyć i następnie z łatwością obrać. Następnie zalać szklanką wody i zostawić na noc. Rano zlewamy wodę, a migdały zalewamy 3 szklankami świeżej wody źródlanej i miksujemy w blenderze. Następnie przecedzamy przez gęste sitko lub gazę. Mleko możemy dosłodzić cukrem brzozowym lub innym słodem. To jest sposób na mleka z nasion: sezamu, słonecznika itp. Pamiętajmy jednak aby uważać z eksperymentami, sezam czy migdały można podawać od około roku ale z alergikiem może być różnie. Mleka sezamowego nie polecam na początek ponieważ ma bardzo specyficzny smak i zapach, mi nie podpasowało, za to migdałowe - niebo w gębie.

2013-06-21 21:11

Katarzyna a próbowałaś podawać kaszkę czy płatki zrobione na mleku roślinnym - sojowym, owsianym lub ryżowym? Z sojowym to trzeba ostrożnie, bo może wzdymać i jeśli maluch jest alergikiem również może uczulać, natomiast owsiane jest z owsa czyli zawiera gluten więc dla bezglutenowców też niewskazane. Najbezpieczniejsze jest zdecydowanie ryżowe, ponieważ ryż w zasadzie już od 4 miesiąca można bezpiecznie wprowadzać do diety malucha.

2013-06-19 20:26

Tylko ze Moj syn nie może jeść produktów mlecznych. Jakie alternatywne proponujecie?

2013-06-18 16:57

Moja corka ma 16 miesięcy i wciaz jako jeden z posilkow, przewaznie sniadanie lub kolacje stanowi kaszka. Zeby urozmaicic Małej jadłospis zaczelam podawac Jej owsianke, teraz mozna dodac owoce sezonowe i mamy super zdrowy posilek + jedna porcje owocow. Z posilkow mlecznych gotuje rowniez krupiczke na mleku modyfikowanym z dodatkami owocowymi, lub tez budyn z zoltkiem ok. 3 x w tygodniu, gdyz nasza corka wyczuwa jajko na kilometr, poprostu ich nie lubi. Chetnie wcina tez mala porcje sera białego z dodatkiem np. dojrzałej gruszki, nie musimy niczego dosladzac, owoce maja swoj naturalny cukier. Trzeba eksperymentowac i sprawdzac co nasze dzieci lubia, w tym okresie zycia maja juz swoje preferencje smakowe :)

2013-06-12 22:09

Katarzyna możesz spojrzeć do tego tematu o śniadaniach: http://lovi.pl/pl/forum/8/206 polecam też wątek Kaszka jak ją podawać. Ja również uważam, że jeśli dziecko lubi kaszki to nie ma ograniczeń wiekowych, byle nie wpadać w rutynę. Jeśli podajesz każdego dnia kaszkę to może dlatego maluch je je "z przymusu", może wystarczy abyś przeplatała posiłki innymi atrakcjami. Fajne są płatki ryżowe gotowane na mleku, sam ryż na mleku również może być smaczny podany z musem jabłkowym. Ja jestem wrogiem płatków i tych kukurydzianych i tych smakowych, według mnie to kupa chemii i cukru. Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania i każdy podaje swojemu maluchowi posiłki jakie według niego są wartościowe. Ja na śniadanko mogę polecić jajko gotowane z kanapeczką lub jeśli chcesz aby maluch jadał produkty mleczne może powinnaś spróbować podać jogurt naturajny typu greckiego. Jest świetny, ja sobie chwalę Tolonis z Biedronki, jest smaczny, aksamitny i nie jest zbyt kwaśny. Mój maluch go uwielbia.