Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Co zamiast kawy w ciąży?

Data utworzenia : 2017-05-09 18:07 | Ostatni komentarz 2022-06-28 19:50

sabinkaduchess

10985 Odsłony
233 Komentarze

Dziewczyny! Jestem drugi raz w ciąży i przy pierwszej całkowicie zrezygnowałam z picia kawy, a teraz chyba zastąpię ją czymś innym, bo przyznam, że wtedy było ciężko. Co proponujecie?

2017-06-14 08:08

Annaleszk, kawa z rossmana coffemama to smakowa kawa zbożowa po prostu, wzbogacona w witaminy dla ciężarnych. Co do tej lampki wina to nie zgadzam się. Absolutnie. Mojej szwagierce lekarz polecił czerwone wytrawne wino na mdłości. Ale to kieliszek od wódki tego wina, a nie lampkę. Choć ja osobiście nie piłam nic, i na pewno nigdy bym nie piła i nie ryzykowała. Lekarz się pod tym nie podpisze no właśnie. Jakby był taki pewny swojego zdania, to by się pod tym podpisał. Będziesz pić, Coś pójdzie nie tak. Pretensje do lekarza, a on się wypnie. A to, że w patologiach dzieci zdarza się, że rodzą się zdrowe to dla mnie raczej wyjątek potwierdzający regułę niż zasada.

2017-06-13 23:44

Kasia S. odnośnie tego wina też mnie to wzburzyło początkowo, bo pomyślałam tak jak Ty, że wszędzie dookoła plakaty żeby w ciąży nie pić alkoholu absolutnie, nie palić papierosów, nie brać narkotyków i innych używek. A rzeczywistość płata nam figle, nieraz widziałam kobietę w zaawansowanej ciąży palącej pety, niejedna też przyznaje, że zanim dowiedziała się o ciąży prowadziła imprezowy tryb życia....i rodziły wbrew wszystkiemu zdrowe dzieci. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym tak narazić swój Skarb na ciężkie choroby jeszcze przed narodzinami. W kwestii wina, usłyszałam to od kilku lekarzy, oczywiście żaden się pod tym nie podpisze z uwagi na panujące przekonania, ale często zalecają takie metody. Na zasadzie wino jest produktem naturalnej fermentacji i zawarty w nim alkohol w śladowej ilości nie powoduje szkód w organizmie​. Jakoś tak:)

2017-06-13 22:50

Czasami nie wierzę w to co czytam... Niestety i bez obrazy. Alkohol to alkohol i nie ma znaczenia czy jest on wypity z lampka wina czy w kieliszku wódki. Nawet jest podobna ilość alkoholu w lampce wina i w kieliszku wódki. Kiedyś wszyscy mówili że lampka wina jest dobra w walce z anemią teraz reguluje ciśnienie krwi... A jeszcze mam pytanie kto Co tak zakręcił? Lekarz? Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu w ciąży i każdy alkohol szkodzi dziecku. Przecież alkohol jest toksyną, trucizną z którą wątroba dziecka nie potrafi "ogarnąć" pijąc wino czy inny alkohol każdy chyba ma świadomość, że alkohol przedostaje się do dziecka wraz z krwią. Więc nie tylko mama ma alkohol we krwi ale ten Maluszek także.

2017-06-13 16:34

Ja na początku​ ciąży mialam częste bóle głowy, chodziłam senna i osłabiona, ciśnienie miałam dobre w miarę ale niskie pomiędzy 100/60 a 110/65. Chciałam zrezygnować z kawy, wiadomo dla malucha, ale lekarz mówi że bez przesady z tym rezygnowaniem, że właśnie powinnam wypić sobie w ciągu dnia nawet mocniejszą kawę i bedzie lepiej. Kazał mężowi mnie pilnować i faktycznie piję sobie kawkę jak mam ochotę. Oczywiście z mlekiem i jest ok. Jeśli się obawiasz to widziałam w rossmannie kawę dla kobiet w ciąży mama coffee jakoś tak, ona ma niską zawartość kofeiny albo zerową i jakieś inne zastępcze, bezpieczne składniki. Ponadto, mimo wszech obecnie panującym opiniom, naprawdę zaleca się wypicie raz w tygodniu małej lampki czerwonego wina. Ono bardzo korzystnie wpływa na regulację ciśnienia krwi, w momencie gdy w organizmie kobiety ciężarnej jest zwiększona ilość tego płynu. Żaden inny alkohol nie jest dozwolony.

2017-06-13 14:49

Ja rozpuszczalna z mlekiem piłam w ciąży - jedna co drugi dzień;) teraz gdy karmię to już tylko Inka i smakuje mi ;) zimna jest rewelacyjna w upały ;)

Konto usunięte

2017-06-11 14:21

Ja pije Inke, ale wiem ze kolo prawdziwej kawy to ona nawet nie lezala:) sprobuj, moze akurat Ci posmakuje. A tak poza tym to raz na jakis czas pozwalam sobie na kawe rozpuszczalna z mlekiem, bo uwazam, ze raczej nie zaszkodzi

2017-06-09 18:53

Ja z kolei słyszałam że mocna herbata gorsza niż kawa - ale czy to prawda? Nie mam pojęcia.....

2017-06-06 23:35

Natka moja koleżanka była przedstawicielką herbat i ona mi mówiła, że na szkoleniach jej mówili że w słabej herbacie jest więcej teiny niż w tej mocnej. Ale czy to prawda nie wiem. Tak mi to utkwiło w pamięci jak mówiła, że rodzice robią dzieciom słabą herbatę ze względu na teinę a jest dokładnie odwrotnie. Albo ona coś pomieszała albo coś w tym jest. :)