Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Owoce - które wybrać ?

Data utworzenia : 2013-05-10 21:08 | Ostatni komentarz 2014-12-29 11:05

A.Chalat

10736 Odsłony
84 Komentarze

Jakie owoce lubią wasze dzieci. Zastanawiacie się kiedy podać coś nowego. Zaczyna się właśnie sezon i zapewne będzie nas kusić podać dziecku słodką truskawkę czy malinę. Mój 6 miesięczny synek z pewnością spróbuje wszystkich zakazanych owoców :) - ach te babcie, bez nich źle, a rozpieszczą nam bobasa, że hej ;). Jakie owoce podacie swoim maluszkom, co podać bezpiecznie, kiedy banan i jabłko wydaje się już oklepane. Jakieś pomysły drogie mamy. Podzielcie się doświadczeniami.

2013-05-12 14:48

Przy starszym synku "panikowałam" i wprowadzałam wszystko zgodnie z kalendarzem- przynajmniej do 1 r.ż. Teraz młodszej córeczce podaję więcej- ma 7 miesięcy i pije naturalne (mojej roboty) soki: malinowy, z bzu (kwiatu i owocu), winogronowy. Owoce dostaje takie, które porobiłam do słoiczków na jesieni: jabłka, gruszki, brzoskwinie. Do tego "dziubię" jej banany i czasem trę jabłko. Jak owoce już się pojawią- dostanie do spróbowania wszystkich. Nie chcę jej dawać "teraźniejszych", bo to albo zagraniczne, z długiego transportu albo szklarniowe, pełne chemii.

2013-05-11 17:56

Najbardziej alergenne są właśnie cytrusy i truskawki, te drugie zaleca się wprowadzać dopiero po drugim roku. Wiśnia dosyć późno jest wprowadzana, bo chyba po 11 miesiącu, a tak większość rodzimych owoców to po 6-7 miesiącu wprowadzałam. Anita u nas podobna historia była z grapefruitem, którego synek uwielbia. Tylko ja myślę, że u nas była to kwestia ilości. Jak jadł mało to było ok, a raz zjadł naprawdę dużo i od tego czasu tyłek mu obsypuje nawet po kawałku.

2013-05-11 13:46

z cytrusami należy uważać nie tylko podając je po roku, nasza mała uwielbiała mandarynki, kilka razy zjadła i nic ale kiedy kupiliśmy kolejna partię wysypało ją, są to owoce sprowadzane z nimi nigdy nic nie wiadomo

2013-05-10 21:24

Mój teraz prawie 11 miesięczny synek karmiony obecnie mm (co ma czasem znaczenie przy rozszerzaniu diety, co prawda częściej na początku) próbował: - gruszkę - jagód, malin,śliwek (co prawda miałam mrożone, rozmrażałam i robiłam deserki), - kiwi, pomarańcze mandarynki ( z tymi trzeba uważać bo uczulają i cytrusy niby podaje się po roku) W tym roku spróbuje napewno: - czereśni, brzoskwiń, winogron, moreli (które można podawać po 8 miesiącu) - wiśni, porzeczek, arbuza ( można podawać po 9 miesiącu) - poziomki, truskawki (po 10 miesiącu)