Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Owoce - które wybrać ?

Data utworzenia : 2013-05-10 21:08 | Ostatni komentarz 2014-12-29 11:05

A.Chalat

10735 Odsłony
84 Komentarze

Jakie owoce lubią wasze dzieci. Zastanawiacie się kiedy podać coś nowego. Zaczyna się właśnie sezon i zapewne będzie nas kusić podać dziecku słodką truskawkę czy malinę. Mój 6 miesięczny synek z pewnością spróbuje wszystkich zakazanych owoców :) - ach te babcie, bez nich źle, a rozpieszczą nam bobasa, że hej ;). Jakie owoce podacie swoim maluszkom, co podać bezpiecznie, kiedy banan i jabłko wydaje się już oklepane. Jakieś pomysły drogie mamy. Podzielcie się doświadczeniami.

2014-12-29 11:05

Jabłka i banany są zawsze na początku, potem winogrona morele brzoskwinie, gruszki. Malin czy truskawek nie polecałabym dla półrocznego dziecka, bo można je podawać po 9-10 miesiącu ze względu na silne właściwości alergizujące.

2014-05-28 22:17

najbezpieczniejsze to jabłko :) później morela ... banan jest uczulający mi arelgolog kazala podac po 10 miesiącu ... hm słoiczki sa po 4 z bananem wiec dalam mojej corce w wieku 6 miesiecu ... i to był blad dostala uczulenia :) wiec radzialbym poczekać bo faktycznie czasami uczula .. najpóźniej wprowadza się truskawki poziomki gdyż b. czaesto uczulają. pozdrawiam

2014-03-03 09:10

Carol, super sposobem na porcje witamin z owoców czy warzyw sa domowe soki z sokowirówki ;) ja kiedy mała nie chciała jeść owoców serwowałam je w takiej postaci, soczkiem nigdy nie gardziła, zresztą owoce sa super propozycją do urozmaicenia porannych kaszek czy jogurtów naturalnych ;) banan jak na początek może być rozgnieciony widelcem lub starty na tarce, jabłka duszone super smakowały małej z kaszą jaglaną lub ryżem, a sałatki jak dziewczyny proponowały często zachęcają samym kolorem ;) jednak na takie super sałatki to trzeba jeszcze nieco poczekać na owoce sezonowe jak truskawki maliny;)

2014-03-02 23:00

Karolina rob salatki owocowe, najszybciej bedzie.

2014-03-02 22:41

uważam że lepszy będzie owoc w rączkę niż przetworzony w deser

2014-03-02 21:24

Carol86: A dlaczego nie wystarcza? Moje dziecię lubi jeść same owocki, nie muszę przygotowywać specjalnych deserów, bo zwykły banan jej wystarcza, a niekiedy 1,5 banana, a ma zaraz rok. Może spróbuj z dodatkiem jogurtu czy czegoś podobnego.

2014-03-02 21:15

ja z podawaniem owocow mam problem, bo za bardzo nie wiem jakie desery robic, same owoce to juz dla niego za malo, ma 9 mcy ;) no i przyznam, ze mam malo czasu przy gotowaniu 3 obiadow i usypianiu dzieci na zmiane, tutaj brak czasu nie jest wymowka, jeszcze pracuje na umowe zlecenie, wiec naprawde czasem doba moglaby miec wiecej niz 24h :/

2014-03-01 18:38

borówka amerykańska bardzo zdrowa dla dzieci dla dzieci, podawana od 9 miesiąca, zawiera głównię wit. A i C, Brzoskwinia dojrzała i mięciutka, obierałam ze skórki i miażdżyłam na paćke maluchowi , dobre na trawienie Aronia bardzo zdrowa, można zrobić sok i później z tego kisielek (wpis o tym http://lovi.pl/pl/forum/8/2274), bardzo zdrowe są chyba jedne z najzdrowszych owoców Czarna porzeczka- źródło dużej ilości wit.c