Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Kupki

Data utworzenia : 2014-10-31 20:57 | Ostatni komentarz 2015-09-04 10:18

Edyta.Gl

13515 Odsłony
128 Komentarze

Dziewczyny mam pytanie, jestem mamą dwu miesięcznego Synka. Od trzech dni mamy problem z kupkami - a dokładnie ich brakiem :( Do tej pory wszystko było w porządku - nawet kilka dziennie. A teraz w ogóle :/ Dodam, że karmię piersią. Może ja coś powinnam zjeść aby pomóc Synkowi? Daję Mu do picia herbatkę koperkową, probiotyk od dwóch dni Dicoflor ale nie pomaga :( Co radzicie?

2015-09-04 10:18

Gdy wychodziłam ze szpitala położna mówiła że nie ilość kupek jest ważna ale to by dziecko dobrze oddawało mocz. Na początku moja córka robiła kilka kupek na dzień, teraz czasem zrobi codziennie, czasem raz na 2-3 dni

2015-07-09 20:59

Edyta.Gl - z tego co się orientuję przy karmieniu piersią dziecko nawet może 10dni kupki nie robići to ponoć nic złego. To znaczy, że wszystko przejmuje do organizmu i nie ma co wydalić, tak mi mówiły położne oraz lekarze. Jeżeli dziecko nie płacze, nie marudzi i nie boli go brzuszek to uważam, że warto poczekać. Herbatka koperkowa jest na wzdęcia bardzo dobra. Mój synek ma już ponad 4 miesiące i do ukończenia 3 miesiąca załatwiał się po każdym karmieniu a teraz robi kupkę raz na 5-6 dni, ale dobrze sobie popierduje, jest pogodnym dzieckiem :) więc wszystko dobrze pracuje i póki go brzuszek nie boli to się nie niepokoję.

2015-07-08 18:50

Dokładnie mój błąd ja kiedyś też zrobiłam i zamiast zaparć był ból brzuszka i biegunka :/ a dodatkowo dziecko otrzymuje mniej substancji odżywczych i może byc ten problem,że się nie naje. To na dobrą sprawę nic nie da i trzeba szukać innego sposobu:)

2015-07-08 16:49

Beata74 aha no to nie bede tak robić. Dobrze że piszesz

2015-07-08 16:41

E.Dylag absolutnie nie wolno dolewać więcej wody niż jest zalecane przez producenta. Musisz rozrabiać mleczko według wskazań producenta. Inaczej mogą wystąpić jakieś problemy i rewolucje żołądkowe. Wodę możesz podawać osobno.

2015-07-08 15:07

Manndarynka tak zmieniłam mleko ale to przy tym zmienionym tak się dzieje.. podaje mu wiecej wody do przepicia to może dlatego kupki się zmieniły.. K.Haplyk težo tym myślałam żeby robić mleko z 10ml wiecej wody niż jest napisane na opakowaniu.. tyle że wtedy to mleko nie bedzie sycące ..

2015-07-08 15:01

mialam ten sam problem powyjsciu ze szpitala jak urodzilam synka. w szpitalu podawali mu sztuczne mleko bebilon. po powocie do domu ja podawalam dziecku mleko nan i potem wlasnie dziecko nie robilo kilka dni kupki bylam troche zaniepokojona dlaczego nie syn sie nie moze wyproznic postanowilam robic mu mleko tylko ze z mniejsza iloscia mleka mleko bylo lzejsze na dziecka zoladek i po kilku dniach zrobil bardzo mala i twarda kupke. podawalam takie mleko az nie zaczal robic normalnych kupek. w koncu zaczal normalnie sie wyprozniac i bylam juz spokojna o moje malenstwo:)

2015-07-08 14:32

E.Dylag to dobrze,że dzisiaj była nie zbita, może jest jakaś poprawa po tym mleku, obserwuj synka i w razie czego zmieniałabym na inne, ja też nie jestem specjalistką od mleka tym bardziej,że zarówno moje pierwsze dziecko jak i teraz drugie karmię piersią, ale tak czy inaczej reagowałabym i chyba zmieniałabym na inne jakbym widziała, ze to mleko, które mam nie ma po nim poprawy. Widze, że troszkę poprawy jest tak, bo zmieniłaś to mleko? Mój pierwszy synek przez pierwsze dwa tygodnie kiedy nie chciał ssać piersi był karmiony też mlekiem enfamil i było ok, ale tak czy inaczej nie można na to patrzeć, ze u kogoś było ok, bo każde dziecko jest inne i tak na prawdę trzeba chyba wypróbować kilka mlek na swoim dzicku aby znaleźć to, które mu odpowiada.