Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Kiedy kisiel

Data utworzenia : 2013-04-25 21:03 | Ostatni komentarz 2015-05-21 19:29

konto usunięte

22061 Odsłony
40 Komentarze

Mój syn ma roczek, ostatnio zastanawiałam się kiedy mogę podać mu kisiel? Jako dziecko zajadalam się nim, jest dobry dla kości ale czy roczne dziecko moze juz poznać jego smak? Kochani jak to było u Was?? :):):)

2013-05-06 12:14

U nas kisiel króluje na stole ale nawet nie wpadłbym, że tak łatwo zrobić go w dowolnym smaku - muszę spróbować sam przygotować - zabłysnę przed żoną:)

2013-05-02 21:20

Mój maluch miał spore opory przed kisielem, sama nie wiem dlaczego. Dopiero jak dałam mu miseczkę z przestudzonym kisielem i mógł sobie w niej łapkami pogrzebać, a później je oblizać to stopniowo, stopniowo się przekonał. Ja również robiłam i robię sama kisiele, bo w sumie co za filozofia, a w smakach możemy wybierać i przebierać, wystarczy wziąć sok o ulubionym smaku czy kompot i dodać rozrobioną w nim na zimno mąkę ziemniaczaną.

2013-05-02 12:36

Więcej przepisów na kisielek tutaj: http://lovi.pl/pl/forum/8/48

2013-04-30 21:19

pyszny kisiel wychodzi z bobofruta;) na około pół butelki soku 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej

2013-04-25 23:01

Potwierdzam, że kisielek zrobiony samemu z soczku czy kompociku można po 7-8 miesiącu. -100 ml soku czy kompotu -czubata łyżeczka mąki ziemniaczanej W garnuszku zagotuj soczek czy kompot. Odlej połowę soku do szklanki. W szklance rozmieszaj z sokiem mąkę ziemniaczaną i dolej do garnuszka. Całość zagotuj cały czas mieszając aż powstanie kisiel.

2013-04-25 21:58

Ja córce w najblizszym czasie podam jako urozmaicenie deserow z owocem, podobnie Jak mamunia zrobię go sama a nie z torebki - moja córka ma osiem miesięcy. śmiało możesz więc podać ;)

2013-04-25 21:21

dziękuję! Na pewno spróbujemy :)

2013-04-25 21:17

Kisiel zrobiony samemu można dać już 8 miesięcznemu dziecku nawet chyba wcześniej,te z torebki to wiadomo mają w składzie różne różności więc nie wydaje mi sie by był przeznaczony dla malutkich dzieci:)Przynajmniej ja swojej córce nie podawałam takiego kupnego.Najlepiej zrobić go na soczku dla dzieci odpowiednim do wieku.Wystarczy dodać mąkę ziemniaczaną ok 2 łyżeczek,trochę wody,sok i zrobić w taki sposób jak ten z torebki.Można również zrobić kisielek na kompocie:)