Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Kaszka

Data utworzenia : 2016-02-01 14:30 | Ostatni komentarz 2020-11-27 22:36

jamartynam

3414 Odsłony
32 Komentarze

Witam wszystkie lovistki :)dawno mnie nie bylo ppniewaz corka pochlania 100 proc mojego czasu :( mam jednak pytanie do doswiadczonych mam. Poluje na kaszki,takie po 4 mies robione na wodzie badz na wlasnym mleku mm,jestesmy na nutramigenie wiec nie moga one zawierac białka mleka krowiego, a i gluten odpada. Mam w domu kilka ale w skladzie maja cukier, corka nie chce pic mleka,a jak dodaje do niego kaszki pije je chetniej. W zwiazku z tym chce dodawac kaszki do wiekszosci porcji (i podawac butelka ) jest to tez wskazane poniewaz musze mleko zageszczac bo ulewa i wymiotuje a do tego na wadze nie przybiera :( dlatego tez szukam kaszki : bez mleka mm (by nie bylo bialka mmleka krowiego ) bez glutenu, bez cukru, bez jakis dodatkow sucharkow czy musli (musi byc gladka by przechodzila przez smoczek bo lyzeczka ciezko nam jeszcze idzie ) i musi byc smakowa (by zmienic smak nutramigenu ) najlepiej by byla bananowa (smak sprawdzony ) lecz jak bedzie jablkowa czy inna tez sie zadowole ) mozecie cos zaproponowac ? Na ile mialam czas sprawdzalam po forach ale nie wpadlam na nic co by sprostalo tym wymoga :( bardzo prosze pomozcie mojemu chudemu niejadkowi :)

2020-11-17 20:05

Ogólnie kaszkę jakos po 6 miesiącu ale mieliśmy hipp jaglana i topfer o ile dobrze pamietam . Holle zamówiłam potem z miesiąc mize poltora . 
dobry skład maja tez kaszki firmy nominal i topfer ( choć nie wszystkie ) i hipp ( tez nie każda ) oraz mamuko tylko te ostatnie wymagają gotowania 

2020-11-17 15:08

Ja gotuję małej zwykłą kaszkę

2020-11-17 13:00

Justa od kiedy zaczęłaś dawać? 

2020-11-16 21:04

My mamy teraz orkiszowa pełnoziarnista i córce smakuje .

2020-11-16 20:11

Odswieżam wątek, czy któraś z Was może polecić którąs z kaszek Holle? Czytam, że są takie dobre, bo nie mają cukru i są naturalne itp. Ale jest ich tyle że nie bardzo wiem na którą się najlepiej zdecydować na poczatek.

2016-02-01 20:53

Ja podawałam do tej pory kaszki z Bobovita lub Nestle i na początku synek jadł je ze smakiem ale z czasem więcej wyrzucałam niż zjadał. Podawałam mu różne smaki ale tylko czasami zjadł całą miseczkę ( ja od początku kaszkę podawałam łyżeczką) ale tydzień temu dostałam kaszkę Hipp z serii na dobranoc i byłam w szoku jak bardzo smakuje synkowi. Z tego co się orientuje to Hipp ma kaszkę bezmleczną i bezglutenową i bez cukru - kaszka jaglana z ryżem i kukurydzą. Kaszka jest ponoć dostępna w Rossmanie i można ją podawać dzieciom po 4 miesiącu życia. Spróbuj :)

2016-02-01 19:14

tak, ja też obecnie stosuje koszkę z bobovity bananową i exper minima dla alergików ale zawierają właśnie cukier i chciałabym uniknąć nadużywania go i ograniczyć do max 2 posiłków :) dlatego szukam "zamiennika"

2016-02-01 17:01

ja stosowałam na nutramigenie kaszke bobovita są różne smaki jest bezmleczna nie zawiera białka mleka krowiego i jest bezgutenowa. Zagęszczałam mleko w butelce dodając 3-4 łyżeczki kaszki. Tylko niestety zawierają cukier i to jest ich jedyna wada ale mój synek pił je chętnie przynajmniej nie było aż tak czuć smaku tego mleka. A i dziewczyny pisały o kaszkach Holle ale one niestety zawierają gluten. Ciężko znaleźć kaszkę bez glutenu, cukru i białka mleka krowiego ;/