Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

grubaski

Data utworzenia : 2016-01-10 21:33 | Ostatni komentarz 2016-01-20 10:15

Dagmara.Lizurej

2460 Odsłony
19 Komentarze

Dziewczyny nie znalazłam wątku być może już jest to przepraszam. Moje dziecko ma skończony misiac i parę dni ur. Się z wagą 3180 teraz waży 4200 i jedzenia sobie nie odmawia. Od ok. Dwóch tug po porodzie dajemy do mleka kaszka ryżowa gdyż bardzo ulewal i niedojadal na 120ml mleka dajemy dwie łyżeczki kaszki. Co prawda nie dobrze jest przekarmiac bobasa ale coś za coś. Co o tym myślicie czy lepiej dawać czy ograniczać ?

2016-01-11 16:45

Lepiej zamiast eksperymentować warto udać się do pediatry. Szkoda , żeby dziecku zaszkodziło, taki mały organizm jest bardzo delikatny . Nie macie po tym problemów z kupkami? Wiem , że dawniej zageszczalo się mleko , ale teraz mamy bardzo duży wybór mieszanek mleka dla dzieci . Pediatra może wydać receptę na specjalną mieszankę lub kropelki na ulewanie. Kasza ma mało wartości odżywczych , zapycha, ale mało witamin.

2016-01-11 09:57

Dagmara, ja osobiście nie dodawałabym niczego do mleka tak małemu dziecku. Z tego co piszesz wnioskuję, że podajesz maluszkowi mleko modyfikowane. Jeżeli maleństwo ma problemy z ulewaniem to pediatra może zalecić specjalne mleko dla dzieci z takimi problemami. Na rynku dostępnych jest wiele mieszanek, które mają na etykietce napisane AR (anti reflux) i dostosowane są do wieku dziecka, a pediatra powinien pomóc Ci podjąć decyzje o wyborze właściwego dla Twojego maluszka. Jedną z przyczyn ulewania może być przekarmianie dziecka. A może spróbuj podawać maluszkowi mniejsze porcje, ale częściej? Kaszki podaje się nie wcześniej niż po 4 miesiącu. Lepiej nie obciążać niepotrzebnie organizmu dziecka.

2016-01-10 23:03

Ja nie zagęszczałam synkowi mleka ale tak szczerze Ci powiem że każdą zamianę a nawet wybór mleka konsultowałam z lekarką lub położną. Maleńkie dziecko powinno się karmić na żądanie więc tak naprawdę to maluch decyduje o tym kiedy i ile zjada, jeżeli lekarz zalecił Ci zagęszczanie mleka to uważam że tak powinnaś robić. A czy karmisz mm? Jaką masz butelkę do karmienia? Bardzo dużo zależy od mm i od smoczka którym karmisz dziecko wiec jeżeli Twój synek ulewa to zwróć jeszcze na to uwagę.