Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

grubaski

Data utworzenia : 2016-01-10 21:33 | Ostatni komentarz 2016-01-20 10:15

Dagmara.Lizurej

2461 Odsłony
19 Komentarze

Dziewczyny nie znalazłam wątku być może już jest to przepraszam. Moje dziecko ma skończony misiac i parę dni ur. Się z wagą 3180 teraz waży 4200 i jedzenia sobie nie odmawia. Od ok. Dwóch tug po porodzie dajemy do mleka kaszka ryżowa gdyż bardzo ulewal i niedojadal na 120ml mleka dajemy dwie łyżeczki kaszki. Co prawda nie dobrze jest przekarmiac bobasa ale coś za coś. Co o tym myślicie czy lepiej dawać czy ograniczać ?

2016-01-20 10:15

Judytka a ja zgodze się z Patrycją że dzieci potrafią wymuszać i to już takie małe :) bo mój też tak popłakiwał po zabraniu butelki i nie dlatego ze był głodny tylko dlatego że to było takie przyjemne i chciał jeszcze sobie potrzymać. A teraz jest trochę starszy i też wymusza np jak mu zasmakuje coś to by jadł i ulewał i tak w kółko.. i wymusza nie tylko jedzenie a np też coś czym chce się pobawić a wracając do tematu to nie zawsze dosypywanie kaszek, kleików i innych zagęszczaczy się sprawdza, moim zdaniem jesli dziecko ulewa a ładnie przybiera na wadzę to nie ma co dosypywać i przeciążać brzuszka. takie zagęszczanie często kończy się zatwardzeniem..

2016-01-19 12:59

Nitrico zageszczacz ma mączka z chleba swietokanskiego i nie każde dziecko może może naszym przypadku była to biegunka wodnista bardzo więc musieliśmy przerwać lekarka mówi żeby dawać dalej 120 ml i jedna płaska miarka kleiku... z przejedzebia i nas napewbo nie no już też były próby mniej A częściej. Poprostu tu jest refleks zoladkowo przelykowy tak jak nam wytłumaczył Pani doktor.

2016-01-18 22:40

Patrycja taki mały brzdąc nie potrafi wymuszać ;-) pokazuje Ci że czegoś potrzebuje, skoro utulenie pomaga to akurat zaspojasz jego potrzebę :-) :-) Ja bym również nie Zagęszczała niczym, u tak malutkiego dziecka. No ale skoro lekarz stwierdził że jest ok...

2016-01-18 22:27

u mnie synek po każdym karmieniu płacze gdy zabieram mu butelkę po skończonym posiłku ;p ale wiem że często już wymusza i go po prostu dłużej przytulę i jest spokój, czasem mu się uleje ale rzadko. od samego początku zdarza mu się ulewać;.

2016-01-18 22:23

Wynik ulewania może stać po stronie przekarmianie - wówczas lepiej po mniej a częściej podać dziecko pokarm, ja wiem, że może się to okazać drastyczne początkowo dla dziecka, ale daje efekt - u mojej przyjaciółki ulewaniem po miesiącu przeszły na metodę ściągania i zagęszczania mleka - jak dziecię jadło po około 120 - 150 ml z piersi tak przypuszczał lekarz na początek dostała 30 ml plus zagęszczacz - płacz był spory z początku ale z każdym karmieniem dziecię się przyzwyczajało i najważniejsze, że przestała ulewać, tak jak dziewczyny piszą zamiast dodawać kleik czy coś innego do zagęszczania - jeśli mama np ściąga pokarm i podaje w butelce kupować zagęszczać do pokarmu Nutriton - dostępny bez recepty i daje bardzo duże efekty, a w kwestii MM są specjalne mieszanki dla dzieci z problemami z ulewaniem

2016-01-18 22:10

ja swojemu synkowi nie żałuję ;) od samego początku wykazuję bardzo dużą potrzebę jedzenia. obecnie ma 12 tygodni i zjada 180 ml albo i 210 ml czyli praktycznie tyle co pół roku starsze dziecko. aaaa i daje mu jeszcze 2 miarki kleiku bo ulewał i dla jego zasycenia się bo czasem po 2 godzinach potrafi płakać o jedzonko :) a staram się mu dawać chodź co 3 godzinki.

2016-01-18 12:47

mój je prawie co godzinę ok 120 ml, ma obecnie 3 mc i waży już prawie 6 kg a urodził się nie całe 3 kg, pediatra mówi że to z czasem minie

2016-01-16 22:20

Hej sorki że wczoraj nie pisałam ale po wizycie był troszkę malutki. W naszym przypadku nie cala łyżeczka kaszki na 120ml mleka może być bo nic się nie dzieje. Oczywiście każde dziecko której jest karmione mm powinno być dopajane my dajemy rumianek bądź wodę i to wszystko. Mieliśmy wczoraj szcepienia rota pneumo i podstawowe także już się cieszę że jest zaszczepione.