Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

jedzonko

Data utworzenia : 2016-01-03 22:19 | Ostatni komentarz 2016-01-05 23:28

smerder

1307 Odsłony
8 Komentarze

Pomocy!! Moj 7mies. Synek nie chetnie je lyzeczka... tzw. Sloiki zjada cale z wielkim apetytem lecz dzis zrobilam mu kasze manna to plul i mial odruchy wymiotne pozniej na obiad sama zrobilam mu ziemniaczki z marchewka zjadl moze dwie lyzeczki i sie rozplakal... jak mam go przekonac do jedzenia innych posilkow niz mleko i sloiki?

2016-01-05 23:28

Dziekuje kochane! Duzo mi pomoglyscie!!

2016-01-05 22:00

Smerder powiem Ci że dzieci są bardzo spostrzegawcze i zwracają uwagę na najmniejsze detale. Pamiętam jak kiedyś posmakowało mu jakieś danie ze słoiczka Gerbera i kiedy je jadł cały czas pokazywał paluszkiem na dzidziusia który jest na etykiecie a ja mówiłam mu - popatrz to jest dla małych dzidziusiów takich jak Ty i po tej sytuacji ilekroć wyjmowałam słoiczek pokazywał paluszkiem na dzidziusia a jeżeli kupiłam słoiczki innej firmy to z zapałem szukał dzidzi na etykiecie a ja śmiałam się że będę musiała potrawy przekładać do słoiczków Gerbera.

2016-01-05 21:52

Wprawdzie nie miałam problemu z moim synkiem, mały 6,5 miesiaca wcina i moje jedzonko i (czasami w sytuacjach awaryjnych) słoiczki. Próbuj, nie poddawaj się. Codziennie gotuj małą marchewkę i od niej zaczynaj obiady. Jeśli nie bedzie chciał wyjmuj słoiczek. Powinien się przekonać do gotowanego :) POWODZENIA.

2016-01-05 21:41

Nie poddawaj się, spróbuj znów za jakiś czas :) Może stopniowo spróbuj przechodzić do stałej konstystencji blendując potrawy tak by miały coraz większe grudki? No i dawaj mu też kawałki jedzenia do samodzielnego badania- rączkami, buzią- jak przy BLW, jeśli sam odkryje nowe konstystencje i smaki na pewno je polubi :)

2016-01-04 21:29

A może nie chodzi dziecku o smak jedzenia ale o konsystencję. Mój synek ma już 17 miesięcy więc gryzie już ładnie potrawy więc mogę i podaję mu jedzenie o różnych konsystencjach ale zauważyłam że gdy ja ugotuję np. ziemniaka z marchewką i zmiksuję to i tak nie jest takiej konsystencji jak danie ze słoiczka. Dla mojego synka nie stanowi to problemu ponieważ jak coś mu smakuje to zjada bez względu na to czy musi gryźć czy nie ale może Twój synek wyczuwa różnicę i dlatego ma opory.

2016-01-04 10:22

mój np tez nie chce zjeść jak mu zrobie swoje jabłko a ze słoika wcina. a skoro ma 7 miesiecy to podajesz mu całą porcje manny? miał ekspozycję? mój wcina inne kaszki normalnie z łyżeczki ale kupuje te ekspresowe bez cukru i wcina. a jak robię kleik to dodaję np pół słoiczka z owocami. te ze słoika mają całkiem inny smak i konsystencję, więc nie dziwne ze nie chce. a mozliwe że za dużo dałaś ziemniaków bo np. Kacper nie bardzo lubi potrawki z ziemniakami i ma okruch wymiotny

2016-01-04 00:17

Wlasnie tak zrobilam ugotowalam ziemniaki dodalam marchewke ze sloiczka i wielki placz... akceptuje tylko gotowce.

2016-01-03 22:40

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam - Twój synek chętnie zjada gotowe posiłki ze słoiczka a nie chce gotowanych ?. Spróbuj do ugotowanego przez Ciebie ziemniaczka, marchewki dodać kilka łyżeczek dania ze słoiczka a do kaszki spróbuj dodać owoce np. jabłuszko czy banana.